Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ବୈଜୟନ୍ତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଅଭିଜିତ ଆୟାରଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବୀ କଲେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ, ନରସିଂହ ମିଶ୍ର କଲେ କଡା ସମାଲୋଚନା

18/09/2018 at 12:12 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୮|୯: ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ବିଧାନସଭା ବାହାରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକମାନେ ଦାବୀ କରିଛନ୍ତି । ଆଜି ଗୃହର ପ୍ରଶ୍ନକାଳ ମୁଲତବୀ ହେବାପରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକମାନେ ବିଧାନସଭା ପରିସରରେ ଥିବା ଗାନ୍ଧୀ ମୂର୍ତ୍ତି ତଳେ ଏକାଠି ହୋଇ ନାରାବାଜି କରିଥିଲେ । ପରିବେଶ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ ବୈଜନ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଉବୋଲି ବିଧାୟକମାନେ ଦାବୀ କରିଥିଲେ । ସେହିଭଳି କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ସମ୍ପର୍କରେ ଅଶାଳୀନ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବା ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ଅଭିଜିତ ଆୟାର ମିତ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗଗିରଫ ଦାବୀ କରିଛନ୍ତି ବିଧାୟକମାନେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅଭିଜିତ ଆୟାର ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ସହ ପୁରୀ ଏବଂ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଉଡିଥିଲେ । ତା’ପରେ ଅଭିଜିତ୍ ଆୟାର କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଥିବା ନଗ୍ନ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ହିନ୍ଦୁ ପରଂପରା ବିରୋଧୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହଁ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ବେଳେ ଏଭଳି ମୂର୍ତ୍ତି ରହିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଥିଲେ । ମନ୍ଦିରରେ ନଗ୍ନ ମୂର୍ତ୍ତି ମୁସଲିମ ଚିନ୍ତାଧାରା ବୋଲି ଅଭିଜିତ ଟୁଇଟ୍ କରିଥିଲେ । ଏହାକୁ ବିଜେଡି ଗୃହ ବାହାରେ ବିରୋଧ କରିଥିବା ବେଳେ ଗୃହ ମଧ୍ୟରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ମଧ୍ୟ ଉଠାଇଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଜଣେ ଅଣ ଓଡିଆ ପୁରୀ ମନ୍ଦିର ଉପରେ ଉଡି ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଉପରେ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରେମୀଙ୍କ ମନରେ କଷ୍ଟ ଦେଇଛି । ସେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିମ୍ନମାନର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିରରେ ନଗ୍ନମୂର୍ତ୍ତି ରହିବା ହିନ୍ଦୁ ପରମ୍ପରା ବିରୋଧୀ ବୋଲି ସେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ସହ ରାମମନ୍ଦିର ତିଆରି ବେଳେ ଏଭଳି ମୂର୍ତ୍ତି ରହିବା ନାହଁ । ଏହା ମୁସଲମାନଙ୍କ ଧାରଣା ବୋଲି ସେ କହିଥିବା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ଗୃହରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ସାରା ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କୁ ମର୍ମାହତ କରିଛି ।ଏଭଳି ଲୋକକୁ କିଏ ଆଣିଲା, ସେ କେମିତି ଆସିଲେ, ଅନୁସନ୍ଧାନର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଯାହା ଜଣାପଡୁଛି ତାଙ୍କୁ ବୁଲାଇବାରେ ଜଣେ ବିଶିଷ୍ଟ ରେଜନେତାଙ୍କ ସହଯୋଗ ରହିଛି । ଏହା ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଥିଲେ ନରସିଂହ ।

   Related Posts