Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଏବେ ବି ଭୟଭୀତ ପାକିସ୍ତାନ : ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଜୈସର ଗଡ ବାହାବଳପୁର ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ

9/03/2019 at 1:59 PM

ଵାଲାକୋଟ ୯/୩ : ଵାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପରେ ଭୟଭୀତ ଅଛି ପାକିସ୍ତାନ | ଯାହାଫଳରେ ଏଯାଏଁ ପାକିସ୍ତାନରେ ବିମାନ ସେବା ସ୍ବଭାବିକ ହୋଇପାରିନାହିଁ | ପାକିସ୍ତାନ ବାହାବଳପୁର, ରହିମ ୟାର ଖାନ ଏବଂ ସିଆଲକୋଟ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି | ଏନେଇ ପାକିସ୍ତାନର ସିଭିଲ ଏଭିଏସନ ଅଥରିଟି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସିକ୍ୟୁରିଟି କ୍ଳିଅରାନ୍ସ ପରେ ପୂର୍ବାଂଚଳ ବିମାନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛି ପାକିସ୍ତାନ ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି |

Updated restrictions on flights to/from/through Pakistan. https://t.co/9NeSPvJkSy pic.twitter.com/lERjjg1g6q— Flightradar24 (@flightradar24) March 7, 2019


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଫେବୃଆରୀ ୨୬ ତାରିଖରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଵାଲାକୋଟରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା | ୨୭ ତାରିଖଠାରୁ ବାହାବଳପୁର ସମେତ ୭ଟି ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ | ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ କରିଥିବାରୁ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରବଳ କ୍ଷତି ହେଉଛି |
ପାକିସ୍ତାନ ଖବରକାଗଜ ଡନ ଅନୁଯାୟୀ, ସିଆଲକୋଟ, ରହିମୟାର ଖାନ, ଡିଜି ଖାନ, ସୁକୁର, ଗିଲଗୀଟ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବନ୍ଦ ରଖାଯାଇଛି | ଏଥିରୁ କିଛି ବିମାନବନ୍ଦର ଭାରତ ସୀମାରେ ଅବସ୍ଥିତ | କରାଚୀ, ଇସ୍ଲାମଵାଦ, ଲାହୋର ଏବଂ ପେଶାୱର ବିମାନବନ୍ଦର ୫ ତାରିଖରୁ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା |

Weekend update — Pakistan’s airspace to remain closed to general transiting traffic through at least 11 March 10:00 UTC. https://t.co/9NeSPvJkSy pic.twitter.com/GRYf5WcOZe— Flightradar24 (@flightradar24) March 8, 2019


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପରେ ୨୭ ତାରିଖରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ବାୟୁସେନା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ନୌସେରା ଅଂଚଳକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ପାକିସ୍ତାନ ବିମାନକୁ ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେଇଥିଲା | ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନର ଏଫ-୧୬ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନକୁ ଧ୍ବଂସ କରିଥିଲା | ଭାରତର ମିଗ-୨୧ ବିମାନ ମଧ୍ୟ ଧ୍ବଂସ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଏହି ଡଗଫାଇଟ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସମସ୍ତ ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା | ଭାରତ ମଧ୍ୟ କିଛି ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଜାମ୍ମୁ, ଶ୍ରୀନଗର, ଅମୃତସର ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା |

   Related Posts