Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ, ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନତି
  • ||
  • କୋଟିଆରେ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ୧୩ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ
  • ||

ଇଏ ହେଉଛନ୍ତି କେଜରୀୱାଲଙ୍କ chief guest, ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବର ହେବେ ଅତିଥି

13/02/2020 at 5:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୨:  ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପୁଣି ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବଡ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ଏଣୁ ପାର୍ଟିର ମୁଖ୍ୟ ସଂଯୋଜନକ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ ପୁଣି ଥରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଫେବୃଆରୀ ୧୬ ତାରିଖ ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀ ରାମଲିଳା ମୈଦାନରେ କେଜରିୱାଲଙ୍କ ନୂଆ ସରକାର ଶପଥ ପାଠ କରିବେ। ତେବେ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶପଥପାଠ ଉତ୍ସବରେ କୌଣସି ବଡ ନେତାଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଉ ନାହିଁ। ତେବେ କେଜରିୱାଲଙ୍କ ବିଜୟପରେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିବା ‘ବେବି ମଫଲର ମ୍ୟାନ୍’ ଏହି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବର ଅତିଥି ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିଲାଗି ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖାଯାଇଛି ‘ଆନାନଉନ୍ସମେଣ୍ଟ: ବେବି ମଫଲର ମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରାଗଲା’, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ଯାଅ ଜୁନିୟର। ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଭୋଟ ଗଣନା ଦିନ ଏକ ଛୋଟ ଶିଶୁର ଫଟୋ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ଜୁନିୟର କେଜରିୱାଲ ଭାବେ ପ୍ରଖ୍ୟାତ ହୋଇଥିବା ଶିଶୁଟି ସେ ଦିନ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲଙ୍କ ଲୁକ୍ ରେ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକେ ତାକୁ ଏକ ସାଧା ସ୍ୱେଟର, ମଫୁଲର ଓ ଚଷମା ପିନ୍ଧିଥିବାର ଦେଖିଥିଲେ।

ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ଏହି ଜୁନିୟନର କେଜରିୱାଲ
ଏହି ଜୁନିୟର କେଜରିୱାଲ ହେଉଛନ୍ତି ଅବ୍ୟାନ ତୋମର। ଦିଲ୍ଲୀ ମୟୁର ବିହାରରେ ରହୁଥିବା ରାହୁଲ ତୋମରଙ୍କ ପୁଅ ଅବ୍ୟନଙ୍କ ବୟସ ଏବେ ମାତ୍ର ୧ ବର୍ଷ। ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ପରେ ଅବ୍ୟାନ କେଜରିୱାଲଙ୍କୁ ବି ଭେଟିଥିଲା। କେଜରିୱାଲ ତାଙ୍କ ପୁରୁଣା ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ କୌଣସି ଅଦଳବଦଳ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିବା ଜଣାପଡିଛି।  ଉତ୍ସବକୁ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ସବୁ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ପାର୍ଟିର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ଦଳଙ୍କୁ ବି ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇନି।

   Related Posts