Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଶିଶୁକୁ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଦିଦି, ୭ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଲୋକେ

8/07/2019 at 6:59 PM

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ୮।୭:  କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଥାନା ଶାସନ ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ସକାଳେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିବା ଏକ ଶିଶୁକୁ ଦିଦି କେନ୍ଦ୍ରରେ ତାଲା ପକାଇ ଘରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ଶିଶୁ ଘରକୁ ନ ଫେରିବାରୁ ଅଭିଭାବକ ଖୋଜା ଖୋଜି କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଶିଶୁଟି ମିଳି ନଥିଲା। ଶେଷରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଜିବା ବେଳେ ଶିଶୁ ଘରେ ବନ୍ଦ ଥିବା ଜଣା ପଡିଥିଲା। ଦୀର୍ଘ ୭ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଶିଶୁଟି ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଶାସନ ଗାଁରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖା ଦେଇଛି।

ଶିଶୁଟି ଦୀର୍ଘ ୭ ଘଣ୍ଟା କାଳ ଅଙ୍ଗନୱାଡୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବନ୍ଦୀ ଭଳି ରହିଥିଲା। ଭୟ ଲାଗିବାରୁ କାନ୍ଦୁଥିଲା ମଧ୍ୟ। ହେଲେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ କାନ୍ଦୁଥିବା ଶିଶୁଟିର କାନ୍ଦଣା କାହା କାନରେ ପଡି ନଥିଲା। ତେଣେ ପୁଅ ଘରକୁ ନ ଫେରିବାରୁ ବାପ ମା ଏଣେତେଣେ ଖୋଜି ଭାଙ୍ଗି ପଡିଥିଲେ। ଶେଷରେ ଗାଁ ଲୋକେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇ ଖୋଜିବା ବେଳେ ପିଲାଟି ଜୋରରେ କାନ୍ଦି ଉଠିଥିଲା। ଲୋକେ ଘର ଭିତରେ ତାଲା ପଡିଥିବା ଶିଶୁଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି।

ତେବେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ତାଲା ପକାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଦିଦି ଘରେ କିଏ ରହିଲା କି ନରହିଲା  ସେଥି ପ୍ରତି କିପରି ଧ୍ୟାନ ଦେଲେ ନାହିଁ ସେ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଅଙ୍ଗନୱାଡୀକୁ ଆସିଥିବା ସବୁ ପିଲା ଘରକୁ ଫେରିଲେ କି ନା ସେ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅଙ୍ଗନୱାଡି ଦିଦି ଧ୍ୟାନ ଦେଉନଥିବା ଘଟଣାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଏଣୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦିଦିଙ୍କ ଅବହେଳା ଏବେ ଜଣା ପଡିଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ନେଇ ଗାଁରେ ଏବେ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

   Related Posts