Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଅପହୃତ ୪ ବର୍ଷର ଶିଶୁ UPରେ ହୋଇଥିଲା ୩ଥର ବିକ୍ରି

7/02/2020 at 4:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  ୭।୨:  ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଉତ୍ତର ଦିଲ୍ଲୀରୁ ନିଖୋଜ ଏକ ୪ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ଶେଷରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବୁଲନ୍ଦସରରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ତେବେ ସବୁଠୁ ବଡ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଲା ଶିଶୁଟିକୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଅପହରଣକାରୀମାନେ ତାକୁ ୩ ଥର ବିକ୍ରିକରିଛନ୍ତି। ଶେଷରେ ଶିଶୁଟିକୁ କିଣିଥିବା ଦମ୍ପତ୍ତି ଏଥିଲାଗି ସାଢେ ୪ ଲକ୍ଷଟଙ୍କା ଦେଇଥିବା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଉତ୍ତର ଦିଲ୍ଲୀର ଭଲସ୍ୱା ଡୟେରୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘରଠୁ ଦୂରରେ ଖେଳୁଥିବା ଏକ ୪ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୩୧ ତାରିଖ ଦିନ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏ ନେଇ ଶିଶୁର ଅଭିଭାବକ ପୋଲିସରେ ଏତଲା ଦେବା ପରେ ସହରରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଫୁଟେଜ ଖେଳାଇ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏକ କ୍ୟାମେରା ଫୁଟେଜରୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଶିଶୁ ନେଇ ଯାଉଥିବାର ଦେଖି ପୋଲିସ ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ଡକାଇ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ କହିଥିଲା।

ଅଭିଭାବକ ମହିଳାଙ୍କୁ ରମୀ ନାମରେ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲେ, ଯିଏ ସେମାନଙ୍କ ପଡିଶାରେ ରହୁଥିଲେ। ପୋଲିସ ରମୀକୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହେବା ସହ ତାକୁ ପଚରା ଉଚରା କରିବା ବେଳେ ସେ ଶିଶୁଟିକୁ କପିଲଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସେଠାରୁ ଆଣିଥିବାର କହିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ କପିଲ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହାପୁଡରେ ଠାବ କରିଥିଲା। ତେବେ ସେତେବେଳକୁ ସେମାନେ ଶିଶୁଟିକୁ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଜଣକୁ ବିକି ଦେଇଥିଲେ। ରମୀ ଲାଗି କାମ ଯୋଗାଡ କରିଦେବାକୁ ସେମାନେ କହିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିହିଁ ଶିଶୁଟିକୁ ନେଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ଏଥିଲାଗି ସେ ରମିକୁ କାମ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଯେତିକି ଟଙ୍କା ଦରକାର ସେତିକି ରଖି ବାକି ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା କପିଲକୁ ଦେଇଥିଲା। ପୋଲିସ ଏହି ଶୃଙ୍ଖଳାର ପିଛା କରି ଶେଷରେ ଶିଶୁଟିକୁ ସାଢେ ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇ କିଣିଥିବା ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କର ଏକ ପୁଅ ଅଛି। ହେଲେ ସେ ଜନ୍ମରୁ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଏଣୁ ସେମାନେ ଶିଶୁଟିକୁ କ୍ରୟ କରିଥିବା କହିଥିଲେ। ତେବେ ପୋଲିସ ଶିଶୁଟିକୁ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ବେଳେ ସୁନୀତା ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ୫୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।  ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଶିଶୁ ବିକିଥିବା ଲୋକଟି କିନ୍ତୁ  ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧରାପଡି ନାହିଁ। ତେବେ ଯାହା ହେଉ ଶିଶୁଟି ମିଳିଯାଇଥିବାରୁ ତାର ଅଭିଭାବକ ଏବେ ଆଶ୍ୱସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts