Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଆଣ୍ଟିବଡି ସହ ଜନ୍ମ ହେଲା ଶିଶୁ, ଡାକ୍ତର ହୋଇଗଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

7/06/2020 at 12:19 PM

ବେଜିଂ ୭।୬: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଆଣ୍ଟିବଡି ସହ ଏକ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ହୋଇଛି । ଏଭଳି ଘଟଣା ଚୀନର ଶେନଝେନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି । ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମା’ଠାରୁ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ ଶିଶୁଟିକୁ ଏହି ଆଣ୍ଟିବଡି ମିଳିଛି । ଶେନଝେନ ଥାର୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ମହିଳା ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କ ମାମଲା ବୁଝିବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଆହୁରି ଅଧିକ ଅଧ୍ୟୟନ କରିବେ ।

ଅପ୍ରେଲରେ ମା’ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କଠାରେ କରୋନାର କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଦେଇନଥିଲା । ପ୍ରସବ ପରେ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବାବେଳେ ଉଭୟ ଶିଶୁ ଏବଂ ମା’ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ନେଗେଟିଭ ଥିଲେ।

ମେ’ ୩୦ରେ ମହିଳା ଶେନଝେନ୍ ଥାର୍ଡ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ମୂଳତଃ ହୁବେଇର । ହୁବେଇର ଉହାନରୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶିଶୁଠାରେ ସ୍ବାଭାବିକ ଭାବରେ ଭାଇରସ୍ ସହ ଲଢିବାର କ୍ଷମତା ରହିଛି ।

ଚୀନ୍ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟରେ ମହିଳାଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ନାମକୁ ଜିଆଓ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଅପ୍ରେଲ ମାସ ଆରମ୍ଭରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜିଆଓଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିଲା ​​।

ଜିଆଓ ଶେନଝେନରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ସେଠାରେ ହିଁ କାମ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସହ ଜାନୁଆରୀରେ ହୁବେଙ୍କ ଉଚାଙ୍ଗ ସହରକୁ ଯାଇଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ରୁହନ୍ତି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ । ଫେବୃଆରୀରେ ଜିଆଓଙ୍କ ମା’ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts