Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର କଳାକୃତୀ, ୮ ଓଡିଆ କଳାକାର ହାସଲ କଲେ ସଫଳତା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୩୦ ଯାଏଁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ଗାଁ ମୁଣ୍ଡରେ ପଡ଼ିଛି ଯୁବକଙ୍କ ରକ୍ତାକ୍ତ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆଉ କିଛି ?
  • ||
  • ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ଛକରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ଶାଢୀରେ ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ଦିନେ ବଢିବା ପରେ ପୁଣି କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୧୫ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଦାବି, ଦିନକୁ କରୋନିଲ୍‌ର ଚାହିଦା ୧୦ ଲକ୍ଷ ପ୍ୟାକେଟ୍, କିନ୍ତୁ ପତଞ୍ଜଳି ଦାମ୍ ବଢାଉନି, ନଚେତ ୫ହଜାର କୋଟି ରୋଜଗାର କରିଥାନ୍ତା

6/08/2020 at 8:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୬|୦୮:  ଦେଶରେ ଦୈନିକ ୧୦ ଲକ୍ଷ ପ୍ୟାକେଟ୍ ପତଞ୍ଜଳି କୋଭିଡ୍-୧୯ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ମେଡିସିନ୍ କରୋନିଲ୍‌ର ଚାହିଦା ରହିଛି । ଏପରି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯୋଗଗୁରୁ ବାବା ରାମଦେବ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପତଞ୍ଜଳି କେବଳ ଏକ ଲକ୍ଷ ପ୍ୟାକେଟ୍ କରୋନିଲ୍ ହିଁ ବିକ୍ରି କରି ପାରୁଛି । ଯାହା ଚାହିଦା ତୁଳନାରେ ବହୁତ କମ୍ । ଗୁରୁବାର ଦେଶରେ ଏହି ଔଷଧର ଚାହିଦା ୧୦ ଲକ୍ଷରେ ପହଁଚିଛି । ଏହାକୁ ୫୦୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି । କାରଣ ଏଭଳି ମହାମାରୀ ସ୍ଥିତିରେ ଏହାର ଦାମ୍ ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା କରି ବିକ୍ରି କରିବା ଅନୁଚିତ । ଏପରି କରାଯାଇଥିଲେ କମ୍ପାନୀ ୫୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଥାନ୍ତା । କିନ୍ତୁ ଏହା ଠିକ ନୁହେଁ । ଏପରି କହି ବାବା ରାମଦେବ ପରୋକ୍ଷରେ ନିଜର ବଦାନ୍ୟତାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବାବା ରାମଦେବ ଏହି ଔଷଧ କରୋନା ଭଲ କରିବ ବୋଲି ଦାବି କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆୟୁଷ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏହି ଔଷଧ ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇଥିଲା । ପରେ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏହି ଔଷଧ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରାଇବା ପାଇଁ ବିକ୍ରି କରାଯାଇ ପାରିବ ବୋଲି କହିଥିଲା । ଏହାପରେ ରାମଦେବ ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଭାଜନ ହେବା ପାଇଁ ଉଚିତ୍ ଔଷଧ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପତଞ୍ଜଳୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ।

ରାମଦେବ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପତଞ୍ଜଳି ଏକ ବଡ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ । ଏହାର ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗହଣୀୟ ହୋଇପାରିଛି । ଜ୍ଞାନ, ବିଶ୍ୱାସ ଓ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ହିଁ ପତଞ୍ଜଳିର ସଫଳତାର ରହସ୍ୟ ।

   Related Posts