Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୭୪ ଜଣ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ସର୍ଦାର ଫେରାର
  • ||

ଅଯୋଧ୍ୟା ରାୟ ଆସିବା ପରେ ଆସିଛି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା : ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ କ’ଣ କହିଲେ

9/11/2019 at 9:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯।୧୧ – ଅଯୋଧ୍ୟା ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଐତିହାସିକ ରାୟ ଆସିବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସିଛି । କେତେକ ପକ୍ଷରୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଛି । ଅନ୍ୟ କେତେକ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଯିବା ସହିତ ଶାନ୍ତି ଓ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି । କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଆପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ରହିଯାଇଛି। ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା କାହର କେମିତି ରହିଛି ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଷ। …

ଅଯୋଧ୍ୟା ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ଆସିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତ ଅଯୋଧ୍ୟା ସଂପର୍କରେ ନିଜର ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଫଇସଲାକୁ କାହାର ହାର୍‌ ବା କାହାର ଜିତ୍ ଭାବେ ଦେଖାଯିବା କଥା ନୁହେଁ । ରାମଭକ୍ତି ହେଉ ଅବା ରହିମ ଭକ୍ତି ଏ ସମୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭାରତଭକ୍ତିର ଭାବନା ଶସକ୍ତ କରିବାକୁ ହେବ । ଆଜି ସଂଧ୍ୟା ୬ଟାରେ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିଥିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି।

ରାମ ମନ୍ଦିର ବାବ୍ରି ମସଜିଦ କଥା ଆସିଲେ ସବୁବେଳେ ଲାଲକୃଷ୍ଣ ଆଡଭାନି, ମୁରଲୀ ମନୋହର ଯୋଶୀ ଓ ଉମାଭାରତୀଙ୍କ ନାଁ ଆସିଥାଏ। ଏବେବି ମାମଲାରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଛନ୍ତି ଏହି ତିନି ନେତା। ତେବେ ରାୟ ଆସିବା ପରେ ଉମାଭାରତୀ ତୁରନ୍ତ ଆଡଭାନିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏବଂ ରାମମନ୍ଦିରର ଶ୍ରେୟ ଆଡଭାନିଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମାମଲାର ରାୟ ଆସିବା ପରେ, ଅଲଇଣ୍ଡିଆ ପର୍ସନାଲ ଲ ବୋର୍ଡ ଏହାକୁ ନେଇ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଶହେ ଏକର ଜମି ବି ଆମର ଭାବନାକୁ ଜିତି ପାରିବନି ବୋଲି ପର୍ସନାଲ ଲବୋର୍ଡ କହିଛି।  ସେପଟେ AIMIM ନେତା ଅସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱେସୀ କହିଛନ୍ତି ୫ ଏକର ଜମି ସେମାନଙ୍କୁ ଦରକାର ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।  ଆମ ଉପରେ ଦୟା କରାଯିବା ଦରକାର ନାହିଁ ।

କଂଗ୍ରେସ ରାୟକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛି । ଯୋଗଗୁରୁ ବାବା ରାମଦେବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହିନ୍ଦୁ ମାନେ ମସଜିଦ୍ ନିର୍ମାଣରେ ଏବଂ ମୁସଲମାନ ମାନେ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଗୁରୁ ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ରବିଶଙ୍କର ମଧ୍ୟ ରାୟର ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି । ଆରଏସ୍‌ଏସ୍‌ ମୁଖ୍ୟ ମୋହନ ଭାଗୱତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଂଘ ବିବାଦର ଅନ୍ତ ଚାହୁଁଥିଲା ଆଉ ଆଜି ଏହା ହୋଇଯାଇଛି ।

ଅଯୋଧ୍ୟା ରାୟ ଆସିବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ପକ୍ଷ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମତ ରଖୁଛନ୍ତି ।ତେବେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସଂଯମତା ରକ୍ଷା କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସବୁ ରାଜ୍ୟକୁ ଆଡଭାଇଜରୀ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।…

   Related Posts