Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମ ମନ୍ଦିର ପୂଜାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍

30/07/2020 at 2:47 PM

ଅଯୋଧ୍ୟା ୩୦।୭: ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ମନ୍ଦିରର ଶିଳାନ୍ୟାଶ ଏବଂ ଭୂମିପୂଜନ ପୂର୍ବରୁ ମନ୍ଦିରର ପୂଜାରୀ ପ୍ରଦୀପ ଦାସ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷାରେ ମୁତୟନ ୧୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ, ପିଏସି ଏବଂ ପୋଲିସ ଯବାନ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଏହାର ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏମାନଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ କେଉଁମାନେ ଆସିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଟ୍ରେସିଂ ଜାରି ରହିଛି ।

ପୂଜାରୀ ପ୍ରଦୀପ ଦାସ ରାମ ମନ୍ଦିରର ମୁଖ୍ୟ ପୁରୋହିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ସହାୟକ । ମୁଖ୍ୟ ପୁରୋହିତଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ ୪ ଜଣ ପୁରୋହିତ ରାମ ଲଲାଙ୍କର ସେବା କରନ୍ତି । ପ୍ରଦୀପ ଦାସ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ମୁଖ୍ୟ ପୁରୋହିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ପୁରୋହିତଙ୍କର ମଧ୍ୟ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଦୀପ ଦାସଙ୍କୁ ହୋମ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି । କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ୧୬ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ରେ ରଖାଯାଇଛି । ରାମ ଲଲା ମୁଖ୍ୟ ପୁରୋହିତ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୩ ସହଯୋଗୀ ପୁରୋହିତଙ୍କ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି । ପୁରୋହିତମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରୁ ନେଟ୍ ମେସିନ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ସ୍କ୍ରିନ କରାଯାଇଥିଲା । ସମସ୍ତ ପୁରୋହିତଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ୍ ଆସିଛି । ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ପୁରୋହିତ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ଜନ୍ମଭୂମିର ସୁରକ୍ଷାରେ ନିୟୋଜିତ ଅନ୍ୟ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିଛି ।

ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଅଯୋଧ୍ୟାକୁ ଆସି ରାମ ମନ୍ଦିରର ଭୂମି ପୂଜା ଏବଂ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ । ଏହି ଗସ୍ତ ସମୟରେ ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ, ଏଲ.କେ. ଆଡଭାନୀ, ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ମୋହନ ଭଗବାନ୍ ଭଳି ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେବେ ।

   Related Posts