Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

୧୪ଟି ଭାଷାରେ ଡିଜିଟାଲ ରୂପରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ‘ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମଲୀଳା’, ଏହି ବଲିଉଡ୍ ଷ୍ଟାର ହେବେ‌ ସାମିଲ

19/09/2020 at 1:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୦୯: କରୋନା କାଳରେ ‘ଅଯୋଧ୍ୟାର ରାମଲୀଳା’ ଉର୍ଦୁ ଓ ଭୋଜପୁରୀ ଭାଷା ସମେତ ୧୪ଟି ଭାଷାରେ ଡିଜିଟାଲ ରୂପରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଏଥର ବିଜେପି ସାଂସଦ ମନୋଜ ତିଓ୍ବାରି ଓ ରବି କିସନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆହୁରି ଅନେକ ଅଭିନେତା ଏଥିରେ ସାମିଲ ହେବେ। ଅଯୋଧ୍ୟା ସରଜୁ ନଦୀ ସ୍ଥିତ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଦୁର୍ଗରେ ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମଲୀଳା ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେବ। ତେବେ ଏହା ନିର୍ମାଣଧୀନ ରାମ ମନ୍ଦିର ଠାରୁ କିଛି କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ।

ଆୟୋଜନ ସମିତିର ମୁଖ୍ୟ ମିଡିଆ ପରାମର୍ଶଦାତା ନୀଳକାନ୍ତ ବଖସି କହିଛନ୍ତି କୋଭିଡ୍-୧୯ ମହାମାରୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ରୁ ୨୫ ମଧ୍ୟରେ ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏହାକୁ ମଞ୍ଚସ୍ଥ କରାଯିବ। ତେବେ ଏହା କେବଳ ଟିଭି, ୟୁଟ୍ୟୁବ ଓ ଅନ୍ୟ ସୋସାଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପ୍ରସାରିତ ହେବ।

ଅଭିନେତା ବିନ୍ଦୁ ଦାରା ସିଂହ, ରିତୁ ଶିବପୁରୀ, ଅସରାନୀ, ଶହବାଜ ଖାନ, ରାକେଶ ବେଦି, ରାକେଶ ପୁରୀ, ରଜା ମୁରାଦା, ଗିଲ ଆଦି କଳାକାର ବିଭିନ୍ନ ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିବେ। ​ତେବେ ସାଂସଦ ରବି କିସନ ଭରତ ଚରିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିବା ବେଳେ ମନୋଜ ତିଓ୍ବାରି ଅଙ୍ଗଦ ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିବେ।

ଲୋକମାନେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣକୁ ନେଇ ଖୁବ୍ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ଓ ଏହା ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ଜନ୍ମସ୍ଥଳୀରେ ଭବ୍ୟ ରାମଲୀଳା ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ଦେଉଛି। ମନୋଜ ତିଓ୍ବାରି କହିଛନ୍ତି ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମଲୀଳାର ମୁଖ୍ୟ ବିଶେଷତା ହେଉଛି ଏହା ଭୋଜପୁରୀ, ଉର୍ଦୁ, ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ, ବଙ୍ଗଳା ଓ ଇଂରାଜି ସମେତ ୧୪ଟି ଭାଷାରେ ଡିଜିଟାଲ ରୂପରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଦେଶରେ ବ୍ୟାପକ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ୧୪ଟି ଭାଷା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ଏହି ରାମଲୀଳା ଦୁଇଟି ଫାଉଣ୍ଡେସନ ‘ମେରି ମା’ ଫାଉଣ୍ଡେସନ’ ଓ ରାମ କି ରାମଲୀଳା’ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଦ୍ବାରା ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି।

   Related Posts