Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିରାଗଙ୍କ ହାତରୁ ଖସିଲା କମାଣ୍ଡ୍ : ଚାଚା ପଶୁପତିଙ୍କୁ ଗ୍ରୀନ ସିଗନାଲ୍, LJP ସଂସଦୀୟ ଦଳର ନେତା ହେଲେ ପାରସ
  • ||
  • ସାରା ବିଶ୍ୱର ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ : ବ୍ରିଟେନ ସମେତ ଅନେକ ଦେଶରେ ଫେରିଲା କଟକଣା
  • ||
  • ନକଲି ଔଷଧ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ୍, ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନା ସ୍ପା ? ଖଟରେ ଆରାମରେ ଶୋଇଛନ୍ତି ପୋଲିସ ବାବୁ, କଏଦୀ କରୁଛନ୍ତି ମସାଜ୍
  • ||

ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ନ କରି ଖାଇଗଲେ ଟଙ୍କା ; ଠିକାଦାରଙ୍କ ନାମରେ ଏତଲା ଦେଲେ ହିତାଧିକାରୀ

10/01/2019 at 5:04 PM

ଉମରକୋଟ ୧୦|୧: ପକ୍କା ଘରର ସପ୍ନ ଦେଖୁଥିବା ଗରିବ ଲୋକର ଆଶାର ଆଲୋକ ହେଉଛି ସରକାରଙ୍କ ଆବାସ ଯୋଜନା। ହେଲେ ଏହି ଗରିବ ଦୁଃଖୀ ଦିନ ମଜୁରିଆଙ୍କ ଘର ନିର୍ମାଣ ନ କରି ଠିକାଦାର ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ କରୁଥିବା ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉମରକୋଟ ବ୍ଲକ୍ କୁର୍ସୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଯୁନପାନି ଗ୍ରାମର ଚାରି ଜଣ ହିତଧିକାରୀ ଉମରକୋଟ ଥାନାରେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଯୁନାପାନି ଗ୍ରାମର ହିତାଧିକାରୀ ମାନେ ଆବାସ ଯୋଜନାର କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ପାଇବା ପରେ ଠିକାଦାର ଗୃହ ନିର୍ମାଣର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲେ । କିନ୍ତୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଅର୍ଦ୍ଧ ନିର୍ମିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଘର ପଡିଛି । ହିତାଧିକାରୀ ମାନେ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଶେଷ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ଧମକ ଚମକ୍ ଦେଉଛନ୍ତି ଠିକାଦାର। ଠିକାଦାର ବ୍ଲକ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ହାତ କରି କାମ ଗୁଡ଼ିକୁ ହାତେଇ ନିଅନ୍ତି ହେଲେ ବଳି ପଡନ୍ତି ଗରିବ ଦିନ ମଜୁରିଆ।

କୁର୍ସୀ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଆବାସ ଯୋଜନାର ଦୁର୍ନିତୀ  । ଠିକାଦାର ସଞ୍ଜୀବ ସୁବୁଧି ସେହି ପଞ୍ଚାୟତରେ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କ ଆବାସ ଯୋଜନା  ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ କରି ଆଉ ଘର କରୁନଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ହିତାଧିକାରୀ । ଲୋକମାନେ ତାକୁ କହିଲେ ଓଲଟା ଗାଳି ଗୁଲଜ ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଦୀର୍ଘ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେଲା କାମ ଶେଷ ହୋଇପାରୁନି । ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଉମରକୋଟ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି ହିତାଧିକାରୀ ।

ପୂର୍ବରୁ ଉମରକୋଟ ବିଡିଓ ପାଇଖାନା କାମର ବିଲ୍ କରିବାକୁ ନେଇ ଧମକ ଓ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ ଗତ ୨/୧/୨୦୧୯ ରେ ସଂପୃକ୍ତ ଠିକାଦାରଙ୍କ ନାଁରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା । ଉମରକୋଟ ପୋଲିସ କେସ୍ କରି ଜେଲକୁ ପଠାଇଦେଇଥିଲେ । ପୁଣି ଯୁବ ଠିକାଦାର ସଞ୍ଜୀବ ସୁବୁଧି ନାଁରେ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି । ଉମରକୋଟ ପୋଲିସ ପୁଣି ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ କରୁଛି ।

   Related Posts