Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ବେଙ୍ଗଲ କ୍ରିକେଟର ମଙ୍ଗ ଧରିଲେ ଜୁନିୟର ଡାଲମିଆ, ସମ୍ପାଦକ ହେଲେ ସ୍ନେହାଶିଷ

6/02/2020 at 11:14 AM

କୋଲକାତା ୦୬।୦୨: କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ ଅଫ୍ ବେଙ୍ଗଲ (ସିଏବି)ର  ନୂତନ ସଭାପତି ଭାବେ ଅଭିଷେକ ଡାଲମିଆ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି  ସିଏବିର ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ସ୍ନେହାଶିଷ ଗାଙ୍ଗୁଲି ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୩୮ବର୍ଷୀୟ ଅଭିଷେକ ସବୁଠାରୁ କମ୍‌ ବୟସର ସଭାପତି ହେବାର ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (BCCI)ର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ସ୍ବର୍ଗତ ଜଗମୋହନ ଡାଲମିଆଙ୍କ ପୁତ୍ର ଅଭିଷେକ ଡାଲମିଆ ସିଏବିର ନୂତନ ସଭାପତି ଭାବେ ଚୟନ ହୋଇଛନ୍ତି । କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ ଅଫ୍ ବେଙ୍ଗଲ (ସିଏବି) ସଭାପତି ଭାବେ ନିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ସ୍ନେହାଶିଷ ଗାଙ୍ଗୁଲି ମଧ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ନିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ବଡ ଭାଇ ସ୍ନେହାଶିଷ ଗାଙ୍ଗୁଲି । ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ବିସିସିଆଇର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବା ପରେ ସିଏବିର ସଭାପତି ପଦ ଖାଲି ରହିଥିଲା । ଏବେ ଅଭିଷେକ ଡାଲିମିଆ ସଭାପତି ହୋଇଛନ୍ତି ।  

ସିଏବିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବା ମୋ ପାଇଁ ବହୁତ ବଡ ସମ୍ମାନର ବିଷୟ । ଆସୋସିଏସନ୍‌ର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସେମାନଙ୍କର ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି । ପଡିଆ ବାହାରେ ଆଉ ଏକ ଟିମ୍‌ ରହିଛି । ମୁଁ ସଦାସର୍ବଦା ଚେଷ୍ଟା କରିବି ସେହି ଟିମ୍‌ଟି କିପରି ଠିକଣା ଭାବେ କାମ କରିବ । ବୋର୍ଡ ଥିବା ସଦସ୍ୟ ଓ ଆନଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପୁରା ସମର୍ଥନ ମିଳିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଇଛି । ମୋ ପିତାଙ୍କ କୋଠରୀରେ ବସିଥିବାରୁ  ମୁଁ ନିଜକୁ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରୁଛି । ମୋ ଏହା ଭାବୁକର ସମୟ, କାହିଁକି ନା ଯେଉଁ କୋଠରୀରେ ମୋ ପିତା (ଜଗମୋହନ) ବସି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ସେହି କୋଠରୀ ମୁଁ ଆଜି ବସିଛି । ନିଜର ତୁଳନା କୌଣସି ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷମାନଙ୍କ ସହିତ କରୁନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନ ବହୁ ଉପରେ ରହିଛି । ଇଡେନ ଗାର୍ଡେନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କିପରି ଇନ୍ଡୋର ସୁବିଧା ଉପଲ୍ବଧ କରାଯିବା ସେଦିଗରେ ଆଗକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ । ସଭାପତି ଚୟନ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମଙ୍କୁ ଏହିସବୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଅଭିଷେକ ଡାଲିମିଆ ।

   Related Posts