Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାନିଲେନି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସିଲ୍ ହେଲା ଦୋକାନ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ଧର୍ମଗଡ ବଣିକ ସଂଘର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବ ସହର
  • ||

ଆଟୋମୋବାଇଲ ଡିଲର୍ସଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ବିଏସ-୪ ଗାଡି ବିକ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ଦେଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

27/03/2020 at 6:36 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୭|୦୩:  ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଅଟୋମୋବାଇଲ ଶିଳ୍ପକୁ ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ବିଏସ-୪ ଇଞ୍ଜିନ ବିଶିଷ୍ଟ ଗାଡି ବିକ୍ରୟ ପାଇଁ ଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ୧୦ ଦିନ ପାଇଁ କୋହଳ କରାଯାଇଛି । ସାରା ଦେଶ ଲକଡାଉନ ଥିବାରୁ ଲକଡାଉନ ସରିବାର ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ଗାଡିକୁ ବିକ୍ରୟ କରିବା ପାଇଁ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ତାରିଖ ଲକଡାଉନର ଶେଷ ଦିନ ଥିବା ବେଳେ ଡିଲରମାନେ ଏପ୍ରିଲ ୨୪ ତାରିଖ ଯାଏଁ ବିଏସ-୪ ଗାଡି ବିକ୍ରୟ କରିପାରିବେ ।

ଫେଡେରେସନ୍ ଅଫ୍ ଅଟୋମୋବାଇଲ ଡିଲର୍ସ୍ ଆସୋସିଏସନ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରେ ଥିବା ଡେଡଲାଇନକୁ ଆଉ କିଛିଦିନ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା । ବିଏସ୪ ଇଞ୍ଜିନ ବିଶିଷ୍ଟ ୧୨ହଜାର ପରିବହନ ଗାଡି, ୭ ଲକ୍ଷ ଦୁଇ ଚକିଆ ଗାଡି ଓ ୧୫ ହଜାର କାର ବିକ୍ରୟ ହୋଇପାରି ନଥିବା ଆସୋସିଏସନ ଯୁକ୍ତି ବାଢିଥିଲା । ତେବେ ଆପେକ୍ସ କୋର୍ଟ ପ୍ରଥମେ ତାରିଖ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ମନା କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ଦେଶପାଇଁ କିଛି ଅବଦାନ ଦେବାକୁ ଡିଲର୍ସଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ପରେ କିନ୍ତୁ କିଛିଦିନ କୋହଳ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ କହିଥିଲେ ।

ଭାରତୀୟ ଅଟୋମୋବାଇଲ ଶିଳ୍ପ କରୋନା ଭାଇରସ ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ୧୩ରୁ ୧୫ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ସହିବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ପ୍ରାୟ ୮ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାର ବିଏସ-୪ ଇଞ୍ଜିନ ଗାଡି ବିକ୍ରୟ ନହୋଇ ରହିଛି । ତେବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି କୋହଳ ସମୟସୀମାକୁ ଜୁନ ୨୦୨୦ ଯାଏଁ ଘୁଞ୍ଚାଇଥିଲେ ଆହୁରି ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା ବୋଲି ଅଟୋବାହାନ ଗ୍ରୁପର ଏମଡି ହର୍ସିଲ ଚୋକସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts