Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା, SIT ତଦନ୍ତରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ- ବିଜେଡି
  • ||
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||

Auto Expo 2020: ମାରୁତି ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଆସନ୍ତା କାଲିର ଇଲେକ୍ଟ୍ରି କାର Futuro_E

5/02/2020 at 11:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫।୨:  ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୨୦ର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ବିଶ୍ୱର ବଡବଡ ଅଟୋମୋବାଇଲ କମ୍ପାନୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ନୂଆ ନୂଆ ବାହନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଦେଶର ଅଗ୍ରଣୀ ବାହନ ନିର୍ମାତା ମାରୁତି ସୁଜୁକି ନିଜର କନସେପ୍ଟ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ କାର ଫୁଚୁରୋ-ଇ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିଛନ୍ତି। ଦେଖିବାକୁ ଷ୍ଟାଇଲିସ ଓ ସ୍ପୋର୍ଟି ଏହି କାର ଏବେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ର ପାଲଟିଛି।

ମାରୁତି ଏହି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ କାରର ଇନ ହାଉସ ଡିଜାଇନ  କରିଛନ୍ତି। ଭବିଷ୍ୟତର ଉପଯୋଗୀ ବାହନ ଲାଗି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଏହା ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି ମାରୁତି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି। ଏବେ ସଡରେ ଚାଲୁଥିବା କମ୍ପାକ୍ଟ ଏସୟୁଭି ତୁଳନାରେ ଏହି କନସେପ୍ଟ କାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ। ଏହାର ଲୁକ୍ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସୁଛି। ଏହା ରରଙ୍ଗ ଯେମିତି, ଇଣ୍ଟେରିୟର ବି ସେମିତି। ଏହାର ଡାସ୍ ବୋର୍ଡ ଦେଖିଲେ ଯେ କେହିବି କାରର ପ୍ରେମରେ ପଡିଯିବାଟା ନିଶ୍ଚିତ। ତେବେ ଦେଶରେ ହେଉଥିବା ବୈଷୟିକ ବିପ୍ଲବରେ ମାରୁତି ଏହି କାର ନୂଆ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବ।

ତେବେ ଏହି କାରର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ଆନୁମାନିକ ୧୫ଲକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ। ଏଥିରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ବସିବାର ସୁବିଧା ଥିବା ବେଳେ ଚାଳକକୁ ଇଣ୍ଟରିୟର ନିୟନ୍ତ୍ରଣର ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଏହା ଛଡା ଏକ୍ସପୋର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମାରୁତି ତାଙ୍କର ସେଲେରିଓ, ୱାଗନର, ଏସ୍-ପ୍ରେସୋ ଆଦିର ଅପଗ୍ରେଡ ଭର୍ସନବି ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି।  

   Related Posts