Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଦେହରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ଆଣ୍ଟି ବଡିଜ୍ ହେଉଛି ଘାତକ, କୋଭିଡରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ପରେ ବି ଗୁରୁତର ହେଉଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା

29/10/2020 at 4:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୯।୧୦:  କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଶରୀରରେ ଅଟୋ ଆଣ୍ଟି ବଡିଜ୍ ତିଆରି ହେଉଛି । ଏହା ଭାଇରସ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ବଦଳରେ ଶରୀର ଉପରେ ହିଁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥାଏ । ଏକ ନୂଆ ଗବେଷଣାରେ ଏନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ଲଙ୍ଗ୍ କୋଭିଡ୍ ପଛରେ ଅଟୋ ଆଣ୍ଟିବଡିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଏକ ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହୋଇପାରେ ।

ଲଙ୍ଗ୍ କୋଭିଡ୍ ହେଉଛି ଏପରି ଏକ ସ୍ଥିତି ଯେଉଁଥିରେ କରୋନା ନେଗେଟିଭ୍ ଘୋଷିତ କରାଯିବାର ସପ୍ତାହ ପରେ ଲୋକଙ୍କ ଶରୀରରେ ବିବିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଥାଏ । ନୂଆ ଗବେଷଣାରେ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ, ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ କିଛି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀରରେ ହାନିକାରକ ଆଣ୍ଟିବଡି କୋଷିକା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ।

ଜର୍ଜିଆର ଇମୋରୀ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ଏକ ଗବେଷଣାରେ ତଥ୍ୟ ମିଳିଛି ଯେ, ଏହି ଅଟୋ ଆଣ୍ଟିବଡିଜ୍ ମଧ୍ୟ ସେହିପରି । ହେପାଟାଇଟସ୍ ମାମଲାରେ ଏପରି ହୋଇଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ  ଲଙ୍ଗ୍ କୋଭିଡ୍ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ସନ୍ଧାନ କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ ।

ଡେଲି ମେଲର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଲଙ୍ଗ୍ କୋଭିଡ୍ ସହ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଠାବ କରିବା ଅସମ୍ଭବ । କିନ୍ତୁ ଏପରି ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଲଗାତର ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଅନେକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ନେଗେଟିଭ୍ ଘୋଷିତ ହେବାର କିଛି ମାସ ପରେ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇ ପଡୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ଥକ୍କାପଣ ଅନୁଭବ ହୋଇଥାଏ ।

ବ୍ରିଟେନରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଷ୍ଟଡି ଅନୁସାରେ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ୧୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୮୧ ଜଣ ଅର୍ଥାତ ୭୪ ପ୍ରତିଶତ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି । ସବୁ ବୟସର ଲୋକ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।  

   Related Posts