Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ବ୍ଲକ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପସି ଟେଣ୍ଡରଧାରୀଙ୍କ ଡିଡି ଚିରିବା ଘଟଣା, ଯୁବ ନେତା କରୁଣା ସାଗର ଖଟୁଆ ଗିରଫ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନିଆଁ ଲାଗି ଫାଟିଗଲା ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲା ପୁରା ପରିବାର
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ୮ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୯ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ବଜ୍ରପାତ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ଓଡିଆ ଖେଳାଳି ବୀରେନ୍ଦ୍ର ଲାକ୍ରାଙ୍କୁ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଉପଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଟିକା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଲଗାଇବେ ଦୋକାନୀ, ନଚେତ ଖୋଲିପାରିବେନି ଦୋକାନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ- ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଯୁବଶିଳ୍ପୀଙ୍କ କମାଲ୍, ଆଇସକ୍ରିମ୍ କାଠିରେ ନିର୍ମାଣ କଲେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଗଜାନନ ବେଶ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଦନ୍ତାହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଗାଁରେ ପସି ଭାଙ୍ଗିଲା ଘର, ଟେକି ନେଲା ଚାଉଳ ବସ୍ତା
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଗୋରୁ ଭର୍ତ୍ତି କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||

ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ; ଉଭୟ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ ସହ ଫଟୋ ଉଠାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

1/01/2019 at 1:41 PM

ସିଡନୀ ୧/୧ : ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଛି ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ | ସେଥିପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ଏବେ ସିଡନୀରେ ଅଛନ୍ତି | ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ | ନୂଆବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋରିସନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳଙ୍କୁ ନିଜ ବାସଭବନକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ | ଏଥିପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ରକ୍ଷା କରି ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ପହଂଚିଥିଲେ |


ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ କିରିବିଲି ହାଉସରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସମେତ ଦଳର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଫଟୋ ଉଠାଇଛନ୍ତି | ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ | ନୂଆବର୍ଷ ଉପଲକ୍ଷେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟ ଦଳଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଥିଲା | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଉଭୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମଧ୍ୟ ଅଲଗା ଭାବେ ଫଟୋ ଉଠାଇଥିଲେ |


ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ଟ୍ୱିଟର ହେଣ୍ଡଲରେ ଉଭୟ ଦଳର ଏହିସବୁ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ଭାରତୀୟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସିରିଜରେ ୨-୧ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | ଭାରତୀୟ ଦଳଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସିଡନୀରେ ସିରିଜ ଜିତିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି | ଯଦି ଭାରତ ଏହି ସିରିଜରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବ ତାହେଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମାଟିରେ ୭୧ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଭାରତ ସିରିଜ ଜିତିଥିବା ନେଇ ନାଁ ରଖିବ |


ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ ପଡିଆରେ ଭାରତର ନାଁ ଆଗରୁ ବହୁତ ଖରାପ ଅଛି | ୧୯୪୭ ରୁ ୨୦୧୫ ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ୧୧ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇଛି | ଏଥିରେ ଭାରତ କେବଳ ଥରେ ହିଁ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା | ୫ଟି ମ୍ୟାଚ ଭାରତ ହାରିଥିଲା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୫ଟି ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର ହୋଇଯାଇଥିଲା | ୧୯୭୮ ମସିହାରେ ଭାରତ ସିଡନୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟେଷ୍ଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା | ସେତେବେଳେ ଭାରତ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ ବିସନ ସିଂ ବେଦୀ |

   Related Posts