Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନଥିବାରୁ ଡେପୁଟି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଫାଇନ୍‌, ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍‌ କାଟିଲା ପୋଲିସ୍‌

29/06/2021 at 10:45 PM

କାନ୍‌ବେରା, ୨୯/୦୬: କରୋନା ସମୟରେ ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧିବା ଜଣେ ଡେପୁଟି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ୨ ଶହ ଡଲାର ବା ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କାର ତଣ୍ଡ ଗଣିବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଡେପୁଟି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବାର୍ଣ୍ଣାବୀ ଜୋୟେସିଙ୍କୁ ଏହି ଫାଇନ୍‌ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ସେ ଏକ ସର୍ଭିସ୍‌ ଷ୍ଟେସନ୍‌ରେ ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧି କୋଭିଡ୍‌ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଭଙ୍ଗ କରିଥିବାରୁ ସୋମବାର ଫାଇନ୍‌ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପବ୍ଲିକ୍‌ ସ୍ଥାନରେ ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧିବା ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍‌ର ଉଲଂଘନ । ସୋମବାର ଜୋୟେସି ନ୍ୟୁ ସାଉଥ୍‌ ୱାଲେସ୍‌ ଟାଉନ୍‌ରେ ଜୋୟେସି ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନଥିବା ନଜର ଆସିଥିଲେ । ସେ ତେଲ ଟାଙ୍କିରେ ଗାଡ଼ିରେ ତେଲ ପକାଉଥିବା ସମୟରେ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍‌ର ଉଲଂଘନ କରିଥିଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ୍‌ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିଥିଲା ।

ପରେ ପୋଲିସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ଏହି ନିୟମ ଉଲଂଘନ କରିଥିବା ଜଣାଇଥିଲା । ଜଣେ ୫୪ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ କଟାଯାଇଥିବା ଫାଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ସେତିକି ଫାଇନ୍‌ କଟାଯାଇଥିଲା । ଏ ନେଇ ଜୋୟେସି ସ୍କାଇ ନ୍ୟୁଜ୍‌କୁ ସାକ୍ଷାତ କାରରେ ତାଙ୍କର ଭୁଲ୍‌ ହୋଇଥିବା କହିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ସେ ପେଟ୍ରୋଲ୍‌ ପକାଇବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ମାସ୍କ ପରିଧାନ କରିନଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଫାଇନ୍‌ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଛି ।

   Related Posts