Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ଟି ୨୦ ବିଶ୍ବକପ : ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସହଜ ବିଜୟ, ୮ଓ୍ବିକେଟରେ ଜିତିଲା କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ

4/11/2021 at 5:49 PM

ଦୁବାଇ ୦୪/୧୧ : ଟି ୨୦ ବିଶ୍ବକପର ଗୁରୁବାରର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ସହଜ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୫ ଓଭରରେ ସମସ୍ତ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ମାତ୍ର ୭୩ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା ବାଂଲାଦେଶ । ଜବାବରେ ମାତ୍ର ୬.୨ ଓଭର ଖେଳି ୨ଟି ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ୭୮ ରନ କରି ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିନେଇଛି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଓପନର ଡେଭିଡ ଓ୍ବାର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ୍‌ ଫିଞ୍ଚ ଜବରଦସ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଫିଞ୍ଚ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ୨୦ ବଲ ଖେଳି ୨ ଚୌକା ଏବଂ ୪ ଛକା ସହାୟତାରେ ୪୦ ରନ, ଡେଭିଡ୍‌ ଓ୍ବାର୍ଣ୍ଣର ୧୮ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ମିଚେଲ ମାର୍ସ ୧୬ ରନ ଏବଂ ଗ୍ଲେନ୍‌ ମ୍ୟାକ୍ସଓ୍ବେଲ ୦ରନ କରି ଅପରାଜିତ ଅଛନ୍ତି । ତସ୍କିନ୍‌ ଅହମ୍ମଦ ୩.୨ ଓଭରରେ ୩୬ ରନ ଦେଇ ୧ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିବା ବେଳେ, ମୁସ୍ତଫିଜୁର ରେହମାନ ୨ ଓଭରରେ ୩୨ରନ ଏବଂ ଇସଲାମ ୧ ଓଭରରେ ୯ରନ ଦେଇ ୧ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଟସ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ । କଙ୍ଗାରୁ ଟିମର ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ସାମ୍ନାରେ ଧରାଶୟୀ ହୋଇଥିଲା ବାଂଲାଦେଶ । ୧୫ ଓଭରରେ ସମସ୍ତ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ଦଳ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା ମାତ୍ର ୭୩ ରନ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଜିତିବାକୁ ୭୪ ରନ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ଆଡମ ଜାମ୍ପାଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ ସାମ୍ନାରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିଲା ବାଂଲାଦେଶ ।

ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଓପନର ମହମ୍ମଦ ନଇମ୍‌ ଏବଂ ଲିଟନ ଦାସ ନିରାଶ କରିଥିଲେ । ନଇବ ମାତ୍ର ୧୭ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ, ଲିଟନ ଦାସ ଖାତା ମଧ୍ୟ ଖୋଲିପାରି ନଥିଲେ । ସୌମ୍ୟ ସରକାର ୫ରନ, ମସ୍ତଫିଜୁର ରହିମ ୧ରନ, ଅଧିନାୟକ ମହମ୍ମଦଉଲ୍ଲା ୧୬, ଆଫିଫ୍‌ ହୋସେନ୍‌ ୦, ସମୀମ୍‌ ହୋସେନ ୧୯ରନ, ମହେଦୀ ହାସନ ୦ରନ, ମୁସ୍ତଫିଜୁର ରେହମାନ ୪, ସୋରିଫୁଲ ଇସଲାମ ୦ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ତସ୍କିନ୍‌ ଅହମ୍ମଦ ୬ ରନ କରି ଅପରାଜିତ ଥିଲେ ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ୪ ଓଭରରେ ୨୧ ରନ ଦେଇ ୨ ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିବା ବେଳେ, ହେଜେଲଉଡ ୨ ଓଭରରେ ୮ରନ ଦେଇ ୨ ଓ୍ବିକେଟ, ଗ୍ଲେନ୍‌ ମ୍ୟାକ୍ସଓ୍ବେଲ ୨ ଓଭରରେ ୬ ରନ ୧ ଓ୍ବିକେଟ, ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ୩ ଓଭରରେ ୧୮ ରନ, ଏବଂ ଆଡମ ଜାମ୍ପା ୪ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୧୯ ରନ ଦେଇ ୫ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଥିଲେ ।

   Related Posts