Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରଗଡ଼ରେ ବିରାଟ ଚାଷୀ ସମାବେଶ, ଯୋଗଦେଲେ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ୫ ହଜାର କୃଷକ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର କୋଟପାଡରେ ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କରାଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନକଲି ମଦ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : STFର ଚଢାଉ ବେଳେ ଜଳେଶ୍ୱର ବଜାରରୁ ନକଲି ପାନ ମସଲା ଜବତ, ଦୁଇ ଅଟକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଜଳେଶ୍ଵର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ବସ୍ତିରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୪ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ ନେତାଜୀ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲର ଶିଳାନ୍ୟାଶ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆଉ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୯ ହଜାର ୭୬୦ ଡୋଜ୍ କୋଭାକ୍ସିନ୍ ଟିକା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୧୫୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ନକଲି ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ : ମେଡିକାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ତିଆରି ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||

ମେଲବର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟରେ ୪ଟି ଅଦଳବଦଳ କରିପାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସୁଯୋଗ

20/12/2020 at 5:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୧୨ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦିବା-ରାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ୍‌ରେ ଳଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହୋଇଛି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । ଆଡିଲେଡ୍ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ ଦ୍ବିତୀୟ ପାଳିରେ ମାତ୍ର ୩୬ ରନରେ ଅଲଆଇଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଯାହାଫଳରେ ଘରୋଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟକୁ ମାତ୍ର ଅଢେଇ ଦିନରେ ୮ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିନେଇଥିଲା ।
ଭାରତ ୪ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ୦-୧ରେ ପଛୁଆ ଅଛି । ୨ୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଆସନ୍ତା ୨୬ ଡିସେମ୍ବରରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ଖେଳାଯିବ । ତେବେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟ ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ନିଶ୍ଚିତ ଚାପରେ ରହିବ । ଅନ୍ୟପଟେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଭାରତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଥିବାରୁ ଦଳ ପାଇଁ ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚଗୁଡିକ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ।
ଭାରତ ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଖରାପ ଖବର ହେଉଛି ଅଭିଜ୍ଞ ପେସ୍ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ସାମି ଆହତ ହୋଇ ଅବଶିଷ୍ଟ ୩ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ବାଦ ପଡିପାରନ୍ତି । ଆଡିଲେଡ୍ ଟେଷ୍ଟର ଦ୍ବିତୀୟ ଇଂନିସରେ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ୍‌ଙ୍କ ଏକ ବାଉନ୍ସ ବଲ ଶାମିଙ୍କ ହାତରେ ବାଜିଥିଲା । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପଡିଆ ଛାଡିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ତେବେ ସ୍କାନ୍ ହେବା ପରେ ସାମିଙ୍କ ହାତରେ ପ୍ୟାକ୍ଚର ଥିବା ଡାକ୍ତର କହିଥିଲେ । ସେ ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପ୍ରାୟତଃ ଖେଳିନପାରନ୍ତି ।
ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସାମିଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ଭାବେ ଦଳରେ କାହାକୁ ସାମିଲ କରାଯିବ ସେ ନେଇ ସସପେନ୍ସ୍ ଜାରି ରହିଛି ।  ମେଲବର୍ଣ୍ଣ ଟେଷ୍ଟରେ ଦଳରେ ଅନେକ ଅଦଳବଦଳ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଦ୍ବିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ୪ଟି ଅଦଳବଦଳ ହୋଇପାରେ ।
ଆହତ ମହମ୍ମଦ ସାମିଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରେ । ସେହିପରି ଓପନର ପୃଥ୍ବୀ ସ ଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଶୁଭମନ୍ ଗିଲ୍ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ପୃଥ୍ବୀ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।  ପ୍ରଥମ ଇଂନିସରେ ଖାତା ଖୋଲି ପାରିନଥିବା ପୃଥ୍ବୀ ସ ଦ୍ବିତୀୟ ଇଂନିସରେ ମାତ୍ର ୪ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ।
ସେହିପରି ଓ୍ବିକେଟ କିପର ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ରହିଛି । ପ୍ରଥମ ଇଂନିସରେ ୯ ଏବଂ ଦ୍ବିତୀୟ ପାଳିରେ ମାତ୍ର ୪ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହା । ତେଣୁ ବିକଳ୍ପ ଭାବେ ରିଦ୍ଧିମାନ ଶାହାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ୍ ଇଲେଭେନରେ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରେ । ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ପନ୍ତ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ମାତ୍ର ୭୩ ବଲରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

 

   Related Posts