Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ବିଶ୍ବକପରେ ଆଜି ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରୁ କାହାର କେତେ ଦମ ଜାଣନ୍ତୁ

11/07/2019 at 11:41 AM

ଏଜବେଷ୍ଟନ ୧୧|୭: ଆଜି ଏଜବେଷ୍ଟନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ବକପର ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଫାନାଲ ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଭାରତୀୟ ସମୟ ଦିନ ୩ଟାରେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ହେବ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚ ବେଶ ରୋମାଞ୍ଚକର ହେବ ବୋଲି ଦର୍ଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଶା ରହିଛି। ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୧୧ ଓ ୬୪ ରନରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ ଇଲଂଣ୍ଡକୁ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ କରିଥିଲା।

ପୁଣି ଆଜି ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟର​‌ରେ ଏଜବେଷ୍ଟନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଘମାଘୋଟ ଲଢ଼େଇ ହେବ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଯେଉଁ ଦଳ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବ। ସେହି ଦଳ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ସହିତ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ସେମିଫାନାଲ ମ୍ୟାଚକୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କହିବା ସହ ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଏହି ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଏହି ମ୍ୟାଚଟି ଜିତିବା ପାଇଁ ନିଜର ଅଭ୍ୟାସ ଜାରି ରଖିଛି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ଡାଭେଡ଼ ଓ୍ବାରନର ବ୍ୟାଟିଂ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ଯଦି ଇଂଲଣ୍ଡ କଥା କହିବା ତେବେ ସେମିଫାନାଲ ମ୍ୟାଚକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ନିଜର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ ମଜବୁତ କରିଛନ୍ତି।  ମୌନ ଅଲିଙ୍କୁ  ଏହି ସେମିଫାନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ସାମିଲ କରିପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଇଂଲଣ୍ଡର ଜସନ ରୟ ପୁଣି ଦଳରେ ସାମିଲ ହେବାପରେ ଦଳ ଆହୁରି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଛି । ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଧିନାୟକ ମୋର୍ଗାନ ଓ ଜେ. ରୁଟ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ରହିଛି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭଳି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦଳକୁ ଜିତିବା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ହେବ । ଇଂଲଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ ଭଲ ଥିବାରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଚେକ୍ ଦେଇପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ୧୧ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାଜୟ କରିପାରେ ବୋଲି କ୍ରିକେଟପ୍ରେମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି।

   Related Posts