Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ବିରାଟ ସେନାକୁ ଝଟକା, ସାଢେ ୩ ବର୍ଷ ପରେ ଟେଷ୍ଟରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ହରାଇଲା ଭାରତ

1/05/2020 at 9:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧।୦୫: ଆଇସିସି ମାନ୍ୟତାରେ ମେ ୧ରେ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିଛି। ଆଇସିସି ଆଜି ସଦ୍ୟତମ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ ଜାରି କରିଛି। ଏଥିରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଜୋରଦାର ଝଟକା ଲାଗିଛି। ଭାରତ ଟେଷ୍ଟରେ ନିଜର ଶୀର୍ଷ ମାନ୍ୟତା ହରାଇଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଟି-୨୦ରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ହରାଇଛି। ଏହି ଦୁଇ ଦଳ ନିଜର ନିଜର ଏକ ନମ୍ବର ମାନ୍ୟତା ହରାଇଥିବା ବେଳେ କେବଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏକ ମାତ୍ର ଦଳ ଯିଏ ନିଜର ଶୀର୍ଷ ମାନ୍ୟତା ବଜାୟ ରଖି ପାରିଛି। ଦଳ ପୂର୍ବରୁ ଦିନିକିଆରେ ଏକ ନମ୍ବରରେ ଥିଲା ଏବଂ ଆଜି ବି ରହିଛି।

ଆଇସିସି ପ୍ରତି ଥର ପରି ମେ ୧ରେ  ମାନ୍ୟତାରେ ବାର୍ଷିକ ନବୀକରଣ କରିଛି। ସଦ୍ୟତମ ମାନ୍ୟତାରେ ଭାରତ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ହରାଇଛି। ଦଳ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତକୁ ବେଦଖଲ କରି ଶୀର୍ଷ ମାନ୍ୟତା ହାସଲ କରିଛି। ୨୦୧୬ ନଭେମ୍ବର ୧ରେ ଏକ ନମ୍ଵର ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିବା ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଥର ୧୧୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଛି। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୧୧୫ପଏଣ୍ଟ ସହ ଦ୍ଵିତୀୟରେ ରହିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୧୧୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପ୍ରଥମରେ ରହିଛି

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମରୁ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନକୁ ଖସିଲା

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କେବଳ ଭାରତଠୁ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ଛଡାଇ ନାହିଁ, ପାକିସ୍ତାନକୁ ମଧ୍ୟ ମୁକୁଟବିହୀନ କରି ଦେଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଦୀର୍ଘ ୨୭ ମାସ ଧରି ଟି-୨୦ ମାନ୍ୟତାର ଶୀର୍ଷରେ ଥିଲା। ମାତ୍ର ଏବେ ତାହା ଇତିହାସ ପାଲଟି ଯାଇଛି। ସଦ୍ୟତମ ମାନ୍ୟତାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହଟାଇ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ପ୍ରଥମରୁ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଛି।

ଦିନିକିଆ ମାନ୍ୟତାରେ ବିଶ୍ଵ କପ୍ ବିଜେତା ଇଂଲଣ୍ଡ ନିଜର ଶୀର୍ଷ ମାନ୍ୟତା ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିଛି। ଦଳ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ଦିନିକିଆ ଓ ଟି-୨୦ରେ ଭାରତର ସ୍ଥାନ କେଉଁଠି

ସଦ୍ୟତମ ମାନ୍ୟତା ଅନୁଯାୟୀ, ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପଏଣ୍ଟ ୧୧୬ ରହିଛି। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୧୧୫ ଏବଂ ଭାରତ ୧୧୪ ପଏଣ୍ଟ ରହିଛି। ଏହି ପରି ଦିନିକିଆ ମାନ୍ୟତାରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ୧୨୭ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଶୀର୍ଷରେ ଥିବା ବେଳେ ଭାରତ ୧୧୯ ପଏଣ୍ଟ ସହ  ଦ୍ଵିତୀୟ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୧୧୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଟି-୨୦ ମାନ୍ୟତାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୨୭୮ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି। ୨୬୮ ସହ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦ୍ଵିତୀୟରେ, ୨୬୬ ସହ ଭାରତ ତୃତୀୟ ଏବଂ ୨୬୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପାକିସ୍ତାନ ଚତୁର୍ଥରେ ରହିଛି।

   Related Posts