Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ରାତି ୨ଟାରେ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ନିଦ, ହୋଇଗଲେ କୋଟିପତି

23/01/2021 at 11:45 AM

ବ୍ରିସ୍‌ବେନ୍‌ , ୨୩/୦୧: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗତ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ନିଦ ଲାଗିବାରୁ ଶିଘ୍ର ଶୋଇ ପଡ଼ିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପାଖାପାଖି ରାତି ୨ଟା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ନିଦ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ତାଙ୍କ ଇ-ମେଲ୍ ଆଡ଼େଇ ପଢ଼ୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ହଠାତ୍ ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । କାରଣ ସେ ଯାହା ଦେଖିଲେ ସେଥିରେ ତାଙ୍କର ନିଦ ଉଡ଼ିଯାଇଥିଲା ।

ଘଟଣା ଅନୁସାରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ବ୍ରିସ୍‌ବେନ୍‌ ର ସେଣ୍ଡଗେଟ୍ ଠାରେ ରହୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏକ ଟ୍ରେଡିଙ୍ଗ ବ୍ୟବସାୟ ରହିଛି । କିଛି ଦିନ ଧରି ସେ ପାୱାରବଲ୍ ନାମକ ଏକ ଲଟେରିରେ ଟଙ୍କା ଲାଗାଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଏହି ଲଟେରି ଜିତିଥିବା ଇ-ମେଲ୍ ଦେଖିଥିଲେ । ଏହି ଲଟେରି ଜରିଆରେ ସେ ୧୦ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ ଜିତିଯାଇଛନ୍ତି । ପାଖାପାଖି ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ଏହା ୭୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ । ଏହି ଟଙ୍କା ଜିତିବା ପରେ ତାଙ୍କର ନିଦ ଉଡ଼ିଯାଇଥିଲା ।

ଏନେଇ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ୧୦ ହଜାର ଡଲାର୍ ଜିତିଥିବା ଭାବିଥିଲେ । ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ମନେ ମନେ ଖୁସି ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଏହାଠାରୁ ବଡ଼ ମୂଲ୍ୟର ଲଟେରି ଜିତିଥିବା ଜାଣିପାରିଥିଲେ । କାରଣ ସେ ଟପ୍ ପ୍ରାଇଜ୍ ଜିତି ଥିଲେ । ଯାହାକି ୧ କୋଟି ଡଲାର ଥିଲା । ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଟଙ୍କା ପାଇଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ କାମ ଜାରି ରଖିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏହି ଟଙ୍କାରେ ସେ ତାଙ୍କ ମାତା ପିତାଙ୍କ ପାଇଁ ଘର କିଣିବେ । ଏହାଛଡ଼ା ତାଙ୍କ ମନରେ ଅନେକ ଯୋଜନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ସେ ତାହାକୁ ଠିକ୍‌ରେ ଭାବି ପାରୁନାହାନ୍ତି । କାରଣ ଏବେ ବି ସବୁ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱପ୍ନ ଭଳି ଲାଗୁଥିବା ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts