Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରଲୋକରେ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଆହାତ, ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର
  • ||
  • କମୁନି ସଂକ୍ରମଣ : ଆଜି ବି ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ୪୦୯୨ ମୃତ
  • ||
  • ଦନ୍ତାକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ଗୋଡରେ ଲାଗିଛି ଶକ୍ତ ଆଘାତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦,୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କମିଛି ତାତି, ୨ ଦିନ ପରେ ପୁଣି ବଢିବ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରକୋପ
  • ||

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ : ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ ବାହିନୀ ଉପରେ ଭାରି ପଡିପାରେ କଙ୍ଗାରୁ ପେସ ଆଟାକ୍

13/11/2020 at 6:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୧୧ : ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପାଇଁ  ଟିମ ଘୋଷଣା କରିଛି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ । ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବୋଲିଂବାହିନୀକୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । କୁହାଯାଉଛି ଟିମରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ୪ ଜଣିଆ ପେସବାହିନୀ ଭାରତକୁ ଧରାଶୟୀ କରିବାରେ ବେଶ ସହାୟକ ହେବ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ଟିମରେ ଜୋସ ହେଜେଲଉଡ, ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ୍, ମିଚଲେ ଷ୍ଟାର୍କ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ଦମଦାର ବୋଲିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖାଇସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ​‌ ବର୍ତ୍ତମାନ ୪ର୍ଥ ପେସ ବୋଲର ଭାବେ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ଜେମ୍ସ ପାଟିନସନ୍ ।

ଆଇପିଏଲ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଏବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛି ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମେ ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି ପରେ ଦିନିକିଆ ଏବଂ ତା ପରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳିବ ଭାରତ । ତେବେ ୪ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଭାରତ ପାଇଁ ବେଶ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ରହିବ । ପୂର୍ବଥର ଭାରତ ୨-୧ରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ହାତେଇ ୭୦ ବର୍ଷ ପରେ ନୂଆ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ଡେଭିଡ ଓ୍ବାର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ଷ୍ଟେଭ୍ ସ୍ମିଥ ଦଳର ସାମିଲ ନଥିଲେ । ଗତଥର ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଭାଗ୍ୟ ଭାରତର ସାଥ ଦେଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏଥର ଭାରତ ପାଇଁ ସେତେଟା ସହଜ ହୋଇନପାରେ । କାରଣ ପିତା ହେବାକୁ ଯାଉଥିବାରୁ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ୪ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳି ଭାରତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ । ସେଥିପାଇଁ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବେଶ ମଜଭୁତ ଜଣାପଡୁଛି ।

୧୨ ନଭେମ୍ବରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତାର ୧୭ ଜଣିଆ ଟେଷ୍ଟ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ୪ ଜଣିଆ ବୋଲିଂ ଆଟାକ୍ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବେଶ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିବେ । ହେଜେଲଉଡ-କମିନ୍ସ୍-ଷ୍ଟାର୍କ ଯୋଡି ଗତ ସିଜିନରେ ମୋଟ ୨୧ ଇନିଂସରେ ୪୦ ଓ୍ବିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ ସେହି ସିରିଜରେ ବୁମରାହ-ଶାମୀ-ଇଶାନ୍ତ ଯୋଡି ୨୨ ଇନିଂସରେ ୪୮ଟି ଓ୍ବିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ । କଙ୍ଗାରୁ ଟିମରେ ସ୍ପିନ୍ ଆଟାକ୍ ସମ୍ଭାଳିବେ ସଫଳ ବୋଲର ନାଥାନ ଲାୟନ । ସେହିଭଳି ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପିନ୍ ଆଟାକରେ ଅଛନ୍ତି ଅଶ୍ବିନ-ଜାଡେଜା-କୁଲଦୀପ ଯୋଡି ।

   Related Posts