Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : କୁମ୍ଭମେଳା ଫେରନ୍ତା ୧୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ରେଳ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଯାଞ୍ଚ କଡାକଡି
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପ୍ରତିବାଦ, ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ବଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନେଇ ହେବ ପୁରୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାହିଯାତ, କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉପରେ ରହିବ ନଜର
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ପୋଲିସ-ନକ୍ସଲ ଗୁଳିବିନମୟ : ଜଣେ ନିହତ, ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମହୁଲ ବୋଝେଇ ମିନିଟ୍ରକ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ସ୍ବଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନେଇ ହେବ ପୁରୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାହିଯାତ, କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉପରେ ରହିବ ନଜର
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୪ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୫୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୪ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୭୬୧ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସରିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମା ବୁଢୀ ଠାକୁରାଣୀଙ୍କ ଯାତ୍ରା
  • ||

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଏହି ବୋଲର, ଏକଦା ସେହ୍ୱାଗଙ୍କୁ ଶତକ କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ …

1/03/2021 at 10:54 AM

ମେଲବର୍ଣ୍ଣ,୦୧/୦୩:  ୨୦୦୧ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ସାମିଲ ଥିବା ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ସୂରଜ ରଣଦୀପ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥିତ କମ୍ପାନୀ ଟ୍ରାନ୍ସଡେବରେ ବସ୍ ଚଲାଉଛନ୍ତି । ସୂରଜ ରଣଦୀପ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ତରଫରୁ ୧୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନାମରେ ୪୩ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଦିନିକିଆରେ ସେ ୩୧ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ୩୬ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ୭ଟି ଟି୨୦ରୁ ସେ ୭ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି ।

ସେ ୨୦୧୯ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ ବସ୍ ଚଳାଇବା ବ୍ୟତୀତ ଏକ ଲୋକାଲ କ୍ଲବରେ କ୍ରିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳୁଥିଲେ । ସେ ନିଜର ଶେଷ ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚ୍ ୨୦୧୯ରେ ଖେଳଥିଲେ । ତେବେ ସେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଜର୍ସିରେ ଶେଷଥର ପାଇଁ ୨୦୧୬ରେ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଯେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଥିଲା ସୂରଜ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ କ୍ରିକେଟ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍‌କୁ ଅଭ୍ୟାସ ମଧ୍ୟ କରାଉଥିଲେ ।

ଏକଦା ସୂରଜଙ୍କ ବଲରେ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଥିଲେ। ଏପରିକି ସେ ଶତକ କରିବାରୁ ବର୍ତ୍ତିଥିଲେ । ୯୯ ରନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ସେହ୍ୱାଗଙ୍କୁ ୨୦୧୦ରେ ରଣଦୀପ ଏକ ନୋ ବଲ୍ ପକାଇଥିଲେ । ଏଥିରେ ସେହ୍ୱାଗ ଛକା ମାରିଥିଲେ ବି ତାହାକୁ ଗଣତି କରାଯାଇନଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ରଣଦୀପଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରୁ ସସପେଣ୍ଡ କରିଥିଲା । ଏପରିକି ତିଳକରତ୍ନେ ଦିଲସାନଙ୍କ ଉପରେ ଜରିମାନା ଲାଗିଥିଲା ।

ସୂରଜ ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ପାଇଁ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି । ୨୦୧୧ରେ ସେ ସିଏସକେ ପାଇଁ ୮ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ୬ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହି ସିଜିନରେ ସିଏସକେ ଚାମ୍ପିଅନ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts