Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଆଉ ବଢିବନାହିଁ : ଗୁଜବରେ ବିଶ୍ୱାସ ନକରିବାକୁ ସାବଧାନ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ସଚିବ

30/03/2020 at 10:04 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୦୩ : ସାରାଦେଶରେ ବଢିଚାଲିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ତେବେ ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୨୧ଦିନ ଯାଏଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା  କରିଛିନ୍ତି । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌କୁ ଆଜି ଷଷ୍ଠ ଦିନ ପୂରିଛି ।  ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ପରେ ଆଉ ବଢାଯିବନି । ଏନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ  କରିଛନ୍ତି କ୍ୟାବିନେଟ ସଚିବ ରାଜୀବ ଗୋୱା ।

କରୋନା ମହାମାରୀ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଲାଗି ସାରା ଦେଶରେ ୨୧ଦିନିଆ ଲକ ଡାଉନ୍ ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ଏହାଦ୍ବାରା ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ । ରାଜ୍ୟମାନେ ଏହାକୁ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଘରୋଇ ବିମାନ ଉଡାଣ, ଟ୍ରେନ୍ ଏବଂ ବସ ସେବା ଉପରେ କଟକଣା ଲାଗିଛି । ଏହାସତ୍ବେ କିଛି ରାଜ୍ୟରେ ଶ୍ରମିକମାନେ ଅନେକ ଦୂର ଚାଲି ଚାଲି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ତେଣୁ  ଲକଡାଉନ୍ ର ସୁଫଳ ମିଳିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ବଢିଥିଲା । ଫଳରେ ଲକ୍ ଡାଉନ ଅବଧି ବଢିବା ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ସନ୍ଦେହ ବଢିଥିଲା । ତେବେ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ୍ ସଚିବ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଲକଡାଉନ ଅବଧି ଆଉ ବଢିବନାହିଁ ।

   Related Posts