Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ: ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ଡାକ୍ତର ଆହତ

2/04/2020 at 9:33 PM

ରାଣୀପୁର୨/୩: କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ । ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ମହାମାରୀ କରୋନାରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଛି ମରଣାନ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ । ସିଏ ଇନ୍ଦୋରର ରାଣୀପୁରା ହେଉ ଅବା ବେଙ୍ଗଳୁରୁ । ଏଭଳି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା ପୂରା ସମାଜକୁ ଲଜ୍ଜିତ କରିଛି ।

ଇନ୍ଦୋରରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । କରୋନା ସ୍କ୍ରିନିଂ ବେଳେ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଆଖିବୁଜା ଟେକାପଥର ମାଡ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଆକ୍ରମଣରେ ଦୁଇ ଜଣ ମହିଳା ଡାକ୍ତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ଇନ୍ଦୋରର ରାଣୀପୁରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ପ୍ରାଣ ବିକଳରେ ଦୌଡୁଛନ୍ତି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ, ଡାକ୍ତର । ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ପୋଲିସ ଏବଂ ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏଭଳି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଏହାର ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କରୋନା ସ୍କ୍ରିନିଂ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କୁ  ଏଠାରେ ଲୋକେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ଉପରକୁ ଛେପ ଫୋପାଡିଥିଲେ ।

ତେବେ କାହିଁକି ଏ ଆକ୍ରମଣ ? କାହିଁକି ଆକ୍ରୋସ ? ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ହେଉଛି ଦେଶର କରୋନା ହଟସ୍ପଟ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ । ରାଣୀପୁର ହେଉଛି ସେଇ ଅଞ୍ଚଳ ଯାହାକୁ କରୋନାର ନାଭି କେନ୍ଦ୍ର କୁହାଯାଉଛି । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ମୋଟ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଭିତରୁ ୭୬% ଏହି ଅଞ୍ଚଳର । ତେଣୁ  ଏଠାରେ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ସବୁ କଳ ବଳ ଲାଗାଇଦେଇଛି । ଶତାଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଇସୋଲେସନରେ ରଖାଯାଇଛି । ସବୁଥିରେ କିନ୍ତୁ ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳୁନି। ରାଣୀପୁରା ଏବଂ ଖଜରାନା ଅଞ୍ଚଳର ୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଏମ୍‌ଆରଟିବି ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ । ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲାଗାଇ ଯେଉଁମାନେ ଲୋକଙ୍କ ସେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି, କରୋନା ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ଲଢୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଭଳି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି ।

ଇନ୍ଦୋରରେ ଯେଉଁ ଘଟଣା ଘଟିଲା ତାହା ସାରା ଦେଶରେ  ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। କିଛି ମୁସଲିମ ଧର୍ମଗୁରୁ ମଧ୍ୟ କଡ଼ା ଭାଷାରେ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ବେକଳ ଇନ୍ଦୋର ନୁହେଁ ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ବି ଏଭଳି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲାଣି । ବେଙ୍ଗଳୁରୁରେ ଜଣେ ଆଶା କର୍ମୀ କରୋନା ଭାଇରସ ଡାଟା ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ( ଆଶା କର୍ମୀଙ୍କ ଆମ୍ବିଆନ୍‌ସ ଭାବେ ନେବ)  ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଡାକ୍ତର ସୁରକ୍ଷା ଦାବି କରିଥିବା ବେଳେ ଗୁଜୁରାଟ ସୁରଟରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି ।

   Related Posts