Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ପ୍ରଚାରର ଶେଷ ଦିନରେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ: କହିଲେ,‘ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିଥିଲେ ଟିଏମ୍‌ସି ଗୁଣ୍ଡା’

27/09/2021 at 3:49 PM

କୋଲକାତା ୨୭/୦୯ : ଭବାନୀପୁର  ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କାର୍ଯ୍ୟର ଆଜି ହେଉଛି ଶେଷ ଦିନ । ଭୋଟଦାନକୁ ଆଉ ମାତ୍ର କେଇ ଘଣ୍ଟା ବାକିଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଖବର ମିଳିଛି । ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି । ଭବାନୀପୁରରେ ପ୍ରଗାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଥିବା ବେ​‌ଳେ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି ।

ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ଭିଡ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟତ ହେଉଛନ୍ତି । ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା ତଥା ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ଦିଦିଙ୍କୁ ହରାଇଥିବା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଏଭଳି ହିଂସା କେବେ କମିବ । କେବେ ବେଙ୍ଗଲବାସୀ ଏଭଳି କୃରତାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବେ ।
ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଭବାନୀପୁର​‌ରେ ଆକ୍ରମଣ ହେଉଛି ତେବେ ସାଧାରଣ ଲୋକମାନେ କିଭଳି ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ମଣିବେ ? ଭବାନୀପୁରରେ ଆଜି ଟିଏମ୍‌ସିର ଗୁଣ୍ଡାମାନେ ମାଡମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ।

ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିଜେପି ନେତା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ କେବଳ ଏଥିପାଇଁ ହିଁ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଥିଲି । ଟିଏମ୍‌ସି ଦଳ ଯେତେ ରକ୍ତପାତ କରିବ, ଲୋକମାନେ ସେତେ ଅଧିକ ଭୋଟ ଦେବାକୁ ଆସିବେ । ଏବେ ସାଧରଣ ଲୋକେ ଆଉ ଭୟ କରୁନାହାନ୍ତି । ଦିଦିଙ୍କ ଗୁଣ୍ଡାମାନେ ଯେଉଁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଚଳାଇଛନ୍ତି ସେଥିରେ ସେମାନେ ବିଫଳ ହେବେ ।’

ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଉପ ନିର୍ବାଚନ ସେତେବେଳେ ହୁଏ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗ ହୁଏ କିମ୍ବା ଦଳ ବଦଳ ହୁଏ ସେତେବେଳେ ଉପନିର୍ବାଚନ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଭବାନୀପୁର ବିଧାୟକ ଏବେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଟିଏମ୍‌ସିରେ ହିଁ ଅଛନ୍ତି ତଥାପି ସେଠାରେ ଉପ ନିର୍ବାଚନ ହେଉଛି । ଭବାନୀପୁରକୁ ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମ କରିଦେବାକୁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଅପିଲ କରୁଛି । ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମରେ ମମତାଙ୍କୁ ମୁଁ ୧୯୫୬ ଭୋଟରେ ହରାଇଥିଲି । ସେହିଭଳି ଭବାନୀପୁରରେ ବି ଜନସାଧାରଣ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ ଦିଅନ୍ତୁ ।

   Related Posts