Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୁଧବାର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦିନକିଆ ସିରିଜ୍
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲରେ ଛୁରି ଧରି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଲା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ: ୩୭ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୩୯ ଆହତ, ୩ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର

4/06/2020 at 3:13 PM

ବେଜିଂ, ୦୪|୦୬: ଚୀନର ଗୁଆନଞ୍ଜୀ ପ୍ରାନ୍ତରେ ଜଣେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତର ଛୁରାମାଡରେ ୩୯ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଛୋଟ ଶିଶୁ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି । ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲରେ ଏପରି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଗୁଆନଞ୍ଜୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ପ୍ଲେ ସ୍କୁଲକୁ ସବୁଦିନ ଭଳି ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟ ଛୋଟପିଲାମାନେ ଆସିଥିଲେ । ତେବେ ସ୍କୁଲରେ ଥିବା ଜମେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ହଥାତ ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । କେହି କିଛି ବୁଝିବା ପୂର୍ବରୁ ୩୦ରୁ ଅଧିକ ଶିଶୁ ଛୁରାମାଡରେ ଆହତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଶିଶୁମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଆସିବା ବେଳେ ସ୍କୁଲର ୨ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଉଜଣେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ।

ଚୀନ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ଟିଭିର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ସ୍କୁଲର ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସମେତ ୩ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି ।

ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ଦକ୍ଷିଣ ଚାଇନାରେ ଅବସ୍ଥିତ । ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନର କହିବାନୁସାରେ ଆହତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩୭ ଜଣ ଶିଶୁ ରହିଥିବା ବେଳେ ୨ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ରହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଜଣଙ୍କ କଣ ପାଇଁ ଏହି କାଣ୍ଡ ଭିଆଇଛନ୍ତି ତାହା ଜଣାପଡି ନାହିଁ ।

   Related Posts