Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ରହସ୍ୟ ଘେରରେ ସନ୍ଥ ବାବା ରାମ ସିଂଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟ୍ ଫିଟାଇଲା ଅନେକ ଗୁମର, ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଲେଖିଛନ୍ତି…

18/12/2020 at 10:19 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮/୧୨:    କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ କରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ସନ୍ଥ ବାବା ରାମ ସିଂ । ଏହା ତାଙ୍କର ଅନୁଗାମୀକୁ ବଡ ଝଟକା ଦେଇଛି । ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣା ବାବଦରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି କିଛି କହୁନାହିଁ । ଏବେ ପୋଲିସ ଫରେନସିକ୍ ରିପୋର୍ଟକୁ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି ।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ବାବା ମୂଳ ରୂପେ ପଞ୍ଜାବର ଜଙ୍ଗରାବ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିଲେ । ପରେ ସେ ୧୯୯୦ରେ ସିଙ୍ଗଡାରେ ଆଶ୍ରମ ଓ ଗୁରୁଦ୍ୱାର କରି ଶିଖ୍ ଧର୍ମର ପ୍ରଚାରପ୍ରସାର କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ନିଧନ ପରେ ହଜାର ହଜାର ଅନୁଗାମୀ ଆଶ୍ରମରେ ପହଁଚିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ମରଶରୀରକୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ଗୁରୁଦ୍ୱାର ପରିସରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ଦର୍ଶନ ପରେ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା ।

ସେ କେଉଁ କାରଣରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନି ପୋଲିସ । ତେବେ ତାଙ୍କର ଅନୁଗାମୀମାନେ ବାବା କୃଷକଙ୍କ ପାଇଁ ବଳିଦାନ ଦେଇଥିବା କହୁଛନ୍ତି । ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ, ବାବା ନିଜକୁ ଗୁଳି କରିବା ବେଳେ ଗାଡିରେ ଏକା ଥିଲେ । ଏବେ ତାଙ୍କର ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍ ଧରିଛି ।

ବାବା ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ କୁଣ୍ଡଲୀ ସୀମାରେ କୃଷକଙ୍କ କଷ୍ଟ ଦେଖିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ନ୍ୟାୟ ମିଳୁନାହିଁ । ଯାହା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ । କାହା ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରିବା ପାପ ଅଟେ । ଲୋକମାନେ କୃଷକଙ୍କ ସହ ଏକଜୁଟତା ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି କରିଛନ୍ତି । କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ପାଇଥିବା ପୁରସ୍କାର ଫେରସ୍ତ କରିଥିଲେ । ତେବେ ସେ ନିଜେ କୃଷକଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଓ ସରକାରଙ୍କ  ବିରୋଧରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି । ଏହା କୃଷକଙ୍କ ହକ୍ ପାଇଁ ଅଟେ ବୋଲି ସେ ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

   Related Posts