Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମାତ୍ର ୨୧ବର୍ଷ ବୟସରେ ସବୁ କିଛି ଛାଡ଼ି ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଶରଣ ନେଲେ ଏହି ଯୁବତୀ : ଜାଣନ୍ତୁ

13/07/2019 at 1:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୭: ଭାରତକୁ ସାଧୁ-ସନ୍ନ୍ୟାସୀଙ୍କର ଦେଶ କୁହାଯାଏ। କାରଣ ଭାରତରେ ଆଗକାଳରେ ଲୋକେ ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନ ପରେ ସାଧୁ ସନ୍ନ୍ୟାସୀ ହୋଇ ଯାଉଥିଲେ। ଭାରତ ବିବିଧତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ। ତଥାପି ଏହି ଦେଶରେ ଏକତା ରହିଛି। ଭାରତରେ ବହୁତ ଲୋକ ସାଧୁ ହୋଇ ଭଗବାନଙ୍କ ଶକ୍ତି​ରେ ଲୀନ ହୋଇଯାଆନ୍ତି।

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଏପରି ଯୁବତୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବା ଯିଏ କେବଳ ୨୧ବର୍ଷ ବୟସରେ ନିଜ ଘର ପରିବାରକୁ ତ୍ୟାଗ କରି ସାଧୁ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ଜୟା କିଶୋରୀଙ୍କ ଜନ୍ମ ରାଜସ୍ଥାନର ସୁଜାନଗଡ଼ ସହରରେ ହୋଇଥିଲା। ଜୟା କିଶୋରୀ ମାତ୍ର ୨୧ବର୍ଷ ବୟସରେ ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନ ତ୍ୟାଗ କରି ସନ୍ନ୍ୟାସ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଜୟା କିଶୋରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ଆମ ଆଖପାଖରେ ଭଗବାନ କୈାଣସି ନା କୈାଣସି ରୂପରେ ନିଶ୍ଚୟ ଥାଆନ୍ତି। ସେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆସ୍ଥା ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁ ବୟସରେ ପିଲା ପାଠ ପଢ଼ନ୍ତି ସେହି ବୟସରେ ଜୟା ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଲୀଳା ଶୁଣୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ଦୁନିଆ​‌ରେ ସେ କେବଳ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରନ୍ତି। ଆଜି ଜୟା କିଶୋରୀଙ୍କ କୋଟି କୋଟି ଭକ୍ତ ଅଛନ୍ତି।

ଜୟା କିଶୋରୀ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭକ୍ତିରେ ସବୁବେଳେ ଲୀନ ରୁହନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସମୟ ବାହାର କରି ପାଠ ମଧ୍ୟ ପଢ଼ନ୍ତି। ଏବେ ସେ ବିକମ୍ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ କରିସାରିଲେଣି। ଜୟା କିଶୋରୀ ଆଜି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ଆଦର୍ଶ ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts