Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ରବିବାର ବିଜେପି ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ, ଫୋକସରେ ୨୦୨୨ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ

6/11/2021 at 8:26 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୧୧: ନିକଟରେ କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉପ-ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ପରେ ବିଜେପିରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି । ଫଳରେ ଦଳରେ ଆରମ୍ଏଭ ହୋଇଛି ମାନସ ମନ୍ଥନ । ପରାଜୟରୁ ଉଚିତ୍ ଶିକ୍ଷା ପାଇବା ପରେ ରବିବାର ବସିବ ବିଜେପିର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ । ଗୋଟିଏ ଛାତ ତଳେ ପରାଜୟର ସମୀକ୍ଷା ହେବ । ଏକାଠି ହେବେ ସବୁ ହେବିଓ୍ୱଟ୍ ।

ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେପି ନଡ୍ଡାଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ନେତା ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ । କରୋନା ମହାମାରୀରେ ସମୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଏହି ବୈଠକ ବସିବ । ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ରବିବାର ଦିନ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଆଲୋଚନା ହେବ ବୋଲି ଦଳର ନେତା କହିଛନ୍ତି ।

ଏହା ସହିତ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନର ମାମଲା ମଧ୍ୟ ପୁନର୍ବାର ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ । ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହେଉଛି ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ । ବୈଠକ ସଂପର୍କରେ ଜଣେ ବିଜେପି ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନ ସମେତ କୋଭିଡ-19 ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବ ।

ଏହାସହ ବିକାଶମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ତଥା ସଫଳ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବ । ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଗତ ମାସରେ ରେକର୍ଡ ଜିଏସଟି ସଂଗ୍ରହ ସହିତ ଅର୍ଥନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ବିଜେପିର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଶେଷ ଭାଷଣ ଦେବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ସେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ପଞ୍ଜାବ, ଗୋଆ ଏବଂ ମଣିପୁରରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜୟର ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବେ । ଦିନିକିଆ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ବୈଠକ ଜାତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେପି ନଡ୍ଡାଙ୍କ ଭାଷଣରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ବିଜେପି ଏହାର ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ୟୁନିଟ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି କହିଛି ଯେ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ସଦସ୍ୟ ଥିବା ଦିଲ୍ଲୀର ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା, କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ନେତାମାନେ ନଭେମ୍ବର ୭ରେ ଏନଡିଏମସି ସମ୍ମିଳନୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଯୋଗଦେବେ।

   Related Posts