Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ‘ଇତିହାସରେ ହୋଇଥିବା ଭୁଲଗୁଡିକୁ ଏବେ ସୁଧାରୁଛି ଭାରତ’, କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ବର୍ଷିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଡ୍ରଗ୍ସ ଜବତ, ଚୀନରୁ ଭାରତ ଭାୟା ମିଆଁମାର ହେଉଥିଲା କାରବାର

7/12/2021 at 8:21 PM

ମଣିପୁର ୦୭/୧୨ : ମଣିପୁର ଏବଂ ମିଆଁମାର ସୀମାରୁ ପ୍ରାୟ ୫ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କାର ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଡ୍ରଗ୍ସ ଜବତ କରିଛି ଆସାମ ରାଇଫଲ୍ସ । ବଡ କଥା ହେଉଛି ଯେଉଁ ଘରୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଜବତ ହୋଇଛି ସେ ଜଣେ ଚୀନ ନାଗରିକ । ଏହି ମାମଲାରେ ଆସାମ ରାଇଫଲ ପକ୍ଷରୁ ମଣିପୁର ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ମିଆଁମାରର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଜବତ ହୋଇଥିବା ଡ୍ରଗ୍ସ ନାର୍କୋ ଟେରୋରିଜିମ୍‌ର ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାପାରେ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ।

ଆସାମ ରାଇଫଲ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ମିଆଁମାର ସୀମା ନିକଟ ମୋରେହ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଘରୁ ୫୪ କେଜି ବ୍ରାଉନସୁଗାର, ୧୫୪ କେଜି ଆଇଏସ୍‌ ମେଥ୍‌ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଡ୍ରଗ୍ସ ଜବତ ହୋଇଥିବା ଘରେ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ମହିଳା ରହୁଥିଲେ । ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ଯିଏକି ଜଣେ ଚୀନ ନାଗରିକ । ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ଯେ, ଏମାନଙ୍କ ଲିଙ୍କ ଚାଇନା ସହିତ ରହିଛି ଏବଂ ଏମାନେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଆଣି ଏଠାରେ ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ଅଧିକ ଖୋଳତାଡ ଜାରି ରହିଛି ।

ପୂର୍ବରୁ ଏତେ ପରିମାଣର ଡ୍ରଗ୍ସ ଜବତ ହୋଇନଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଥର ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଡ୍ରଗ୍ସ ଜବତ ହେବାପରେ ଚିନ୍ତା ବଢିଛି । କାରଣ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଚୀନରୁ ଭାରତ ଭାୟା ମିଆଁମାର ଦେଇ ଡ୍ରଗ୍ସ କାରବାର କରାଯାଉଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି । ଏଥିରେ ଏକ ବଡ ରାକେଟ୍‌ କାମ କରୁଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଠାରୁ ସତ ଓଗାଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରହିଛି । ମିଆଁମାରରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଚେର ଆଉ କେଉଁଆଡକୁ ଲମ୍ବିଛି ତାର ଖୋଳତାଡ ଜାରି ରହିଛି ।

   Related Posts