Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ଆସିକାରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ଆସିକା ଫେଷ୍ଟ୍

20/01/2019 at 9:43 AM

ଆସିକା ୨୦/୧ : ଶୀତ ଋତୁ ହେଲେ ଉତ୍ସବର ଆସର ଜମିଥାଏ। କେଉଁଠି ମହୋତ୍ସୋବ ପାଳନ କରିଥାନ୍ତି ତ ଆଉ କେଉଁଠି ନାଚ ଗୀତର ଆୟୋଜନ କରିଥାନ୍ତି। ଏହାରି ମଧ୍ଯରେ ଆସିକା ଠାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆସିକା ଫେଷ୍ଟ୍ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। କେମିତି ଥିଲା ଉତ୍ସବର ମାହୋଲ୍ ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା …


ଶୀତ ସନ୍ଧ୍ୟା କାକରରେ ଥରି ଉଠିଛି ଆସିକା ସହର। ଶୀତୁଆ କାକର ମନକୁ ଅନାବନା କରୁଥିଲା। ହେଲେ ଆସିକାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଆସିକା ଫେଷ୍ଟ୍ ଶୀତୁଆ ପରିବେଶକୁ ଗରମ କରିଦେଇଥିଲା। ନାଚ ଗୀତର ତାଳେ ତାଳେ ଝୁମି ଉଠିଥିଲେ ଦର୍ଶକ। ଓଲିଉଡ୍ କଳାକାରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଉତ୍ସବର ମାହୋଲକୁ ଦ୍ବିଗୁଣିତ କରିଥିଲା। କଳା ପରମ୍ପରାକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏଭଳି ମହୋତ୍ସୋବ କଳାକାରଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପ୍ଳାଟଫର୍ମ ଯୋଗାଇପାରୁଛି।

ଏଥିପାଇଁ ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ଷ୍ଟାର୍ କଳାକାର। ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆସିକା ରେ ଏଭଳି ମହୋତ୍ସୋବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗିଥିବା କହିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ ଆସିକା ବିଧାୟକ ଦେବରାଜ ମହାନ୍ତି।

ଓଲିଉଡ୍ କଳାକାର ଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗିଥିବା କହିଛନ୍ତି ଦର୍ଶକ। ଆଞ୍ଚଳିକ କଳା କୁ ଊଜ୍ଜୀବିତ ରଖିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏଭଳି ମହୋତ୍ସୋବ ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ଆୟୋଜକ।

   Related Posts