Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

୧୮ରୁ ଏସିଆନ ହକି ଚାମ୍ପିୟନସ ଟ୍ରଫି : ଆସନ୍ତାକାଲି ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଓମାନର ମସ୍କଟ୍ ଅଭିମୂଖେ ଯାତ୍ରା କରିବ ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ

13/10/2018 at 6:32 PM

ଓମାନର ମସ୍କଟ ଠାରେ ଚଳିତ ମାସ ୧୮ରୁ ୨୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆୟେ।ଜିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏସିଆନ ହକି ଚାମ୍ପିୟନସ ଟ୍ରଫି । ଏସିଆର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୬ ଟି ଟିମ୍ ଏଥିରେ ଆମ୍ନାସାମ୍ନା ହେବେ । ଭୁବନେଶ୍ବର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିବା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ଆସନ୍ତାକାଲି ମସ୍କଟ୍ ଅଭିମୂଖେ ଯାତ୍ରା କରିବ ।

କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ ରେ ଯେ।ରଦାର ଅଭ୍ୟାସ ପରେ ଏବେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଆଖି ଏସିଆନ ହକି ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଉପରେ । ଏଥି ଲାଗି ଆସନ୍ତାକାଲି ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳ ଓମାନ ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିବ । ଏସିଆର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୬ ଟି ଦଳ ଏଥିରେ ଭାଗନେଉଛନ୍ତି । କେ।ଚ୍ ହରିନ୍ଦରଙ୍କ ଉସସ୍ଥିତିରେ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମରେ ସବୁ ଖେଳାଳୀ ଝାଳ ବୁହାଇଛନ୍ତି । ଜାକାର୍ତାରେ ମାଲେସିଆ ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଂଡ଼ିଆ ଅନେକ କଥା ଶିକ୍ଷା ଲାଭ କରିଥିବା କେ।ଚ୍ ହରିନ୍ଦର ସିଂ କହିଥଇାବ ବେଳେ, ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳୀ ସୁନୀଲ ଏବଂ ବିରେନ୍ଦ୍ର ଆହାତ ହେ।ଇ ଟିମ୍ ରୁ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ଭାରତର ବହୁ ପୁରୁଖା ଖେଳାଳୀ ବିଶ୍ବ କପ୍ ବେଳେ ହକି ଟିମ୍ କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟନାୟକ ମଧ୍ୟ କେ।ନ୍ ବନେଗା କେ।ରଡ଼ପତି ରେ ଟିମ୍ ଇଂଡ଼ିଆକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା କଥାକୁ ପ୍ରସଂଶା କରିଛନ୍ତି କେ।ଚ୍ ହରିନ୍ଦର ସିଂ ।

ସେହିପରି କ୍ୟାପଟେନ୍ ଓ ଖେଳାଳୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏସିଆନ ଚାମ୍ପିଅନ ଟ୍ରଫିକୁ ନେଇ ଉତ୍ସାହିତ ଥିବା କହିଛନ୍ତି । କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମର ନୂଆ ଟର୍ଫ ରେ ଖେଳାଳୀ ମାନେ କରିଥିବା ଅଭ୍ୟାସକୁ ନେଇ ସନ୍ତୁଷ୍ଟି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ନଭେମ୍ବରରେ ହକି ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡ କପ ପୂର୍ବରୁ ଏସିଆନ ଚାମ୍ପିଅନସିପ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଖେଳାଳି କହିଛନ୍ତି ।

ବର୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିଶ୍ବ ରାଙ୍କରେ ୫ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବେଳେ, ଏସିଆରେ ନମ୍ବର ୱ।ନ୍ । ତେଣୁ ଓମାନ୍ ରେ ଭାରତର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନେଇ ସମସ୍ତେ ଆଶାବାଦୀ ।

   Related Posts