Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଏସିଆନ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ପୁରୁଷ ହକିରେ ଭାରତର ଦବଦବା ଜାରି

28/10/2018 at 11:44 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮/୧୦ : ସେମିଫାଇନାଲରେ ଏସିଆନ ଗେମ୍ସର ଗୋଲ୍ଡ ମେଡାଲିଷ୍ଟ ଜାପାନକୁ ୩-୨ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଛି ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ ଭାରତ। ଫାଇନାଲରେ ଆଜି ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବି ପାକିସ୍ତାନ ସହ ହେବ ଟକ୍କର। ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେଇଥିଲା ଜାପାନ। ଖେଳର ୧୯ ମିନିଟରେ ଭାରତ ପାଇଂ ପ୍ରଥମ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଯୁବ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ଗୁରୁଜନ୍ତ ସିଂ। ରିଭର୍ସ ହିଟରେ ଚମତ୍କାର ଫିଲ୍ଡ ଗୋଲ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ମାତ୍ର ତିନି ମିନିଟ ପରେ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ଣ୍ଣର ଜରିଆରେ ଜାପାନ ଗୋଲ ସୁଝି ଦେଇଥିଲା। ତେବେ ମ୍ୟାଚର ୪୪ ମିନିଟରେ ଭାରତ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ଣ୍ଣର ମାଧ୍ୟମରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ ଦେଇ ମ୍ୟାଚରେ ଆଗୁଆ ରହିଥିଲା। ଚିଙ୍ଗଲେନସାନା ସିଂ ଏହି ଗୋଲଟି ଦେଇଥିଲେ। ଏହାର ମାତ୍ର ୫ ମିନିଟ ପରେ ଦିଲପ୍ରିତ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ ଦେଇ  ଗୋଲ ବ୍ୟବଧାନକୁ ବଢାଇବା ସହ ମ୍ୟାଚକୁ ଭାରତ ପକ୍ଷକୁ ମୋଡି ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଭାରତର ଖୁସି ଗୋଟିଏ ମିନିଟ ପରେ ଉଭେଇ ଯାଇଥିଲା। ପେନାଲ୍ଟି କର୍ଣ୍ଣର ଜରିଆରେ ଜାପାନ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ ଦେଇ ଗୋଲ ବ୍ୟବଧାନକୁ କମାଇଥିଲା। ତାପରେ ଭାରତୀୟ ଗୋଲ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ଜାପାନ ଘନ ଘନ ଆକ୍ରମଣ ଜରିରଖିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ରକ୍ଷଣବିଭାଗ ଖେଳାଳି ଜାପାନକୁ କୌଣସି ମୌକା ଦେଇନଥିଲେ। ସେପଟେ ଦ୍ବିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ମାଲେସିଆକୁ ପେନାଲ୍ଟି ସୁଟଆଉଟରେ ୩-୧ ଗୋଲରେ ହରାଇଛି ପାକିସ୍ତାନ। ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଜୋରଦାର ଲଢେଇ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ଉଭୟ ଦଳ ୪ଟି ଲେଖାଏଁ ଗୋଲ ଦେବାରୁ ମ୍ୟାଚର ଫଳାଫଳ ପେନାଲ୍ଟି ସୁଟଆଉଟରେ ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts