Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

ଏସିଆ ଏକାଦଶ T-20 ଟିମ୍‌ରେ କୋହଲି, ପନ୍ଥଙ୍କ ସହ ୬ ଭାରତୀୟ , ମୁଜିବୁର ରେହମାନ୍ ଶତବାର୍ଷିକୀ ସିରିଜ୍‌ରେ ବିଶ୍ବ ଏକାଦଶ ସହ ଟକ୍କର

25/02/2020 at 5:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫।୦୨: ଆସନ୍ତା ୧୮ ଓ ୨୧ ତାରିଖରେ ବିଶ୍ବ ଏକାଦଶ ବିରୋଧରେ ଦୁଇଟି ଟି-ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଖେଳିବ ଏସିଆ ଏକାଦଶ । ବିଶ୍ବ ଏକାଦେଶ ବିରୋଧରେ ଏସିଆ ଏକାଦେଶ ଏହି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବ । ତେବେ ଚୟନ କରାଯାଇଥିବା ଏସିଆ ଏକାଦେଶ ଟିମ୍‌ରେ ଛଅଜଣ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ମୁଜିବୁର ରେହମାନ ଶତବାର୍ଷିକୀ ଉପଲକ୍ଷେ ଏହି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି । ଯାହା ବିଶ୍ବ ଏକାଦେଶ ଓ ଏସିଆ ଏକାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ।

ଏସିଆ ଏକାଦଶ ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିବା ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିରାଟ କୋହଲି, ରିଷଭ ପନ୍ଥ, କେଲ୍‌ ରାହୁଲ୍, ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ୍, ମହମ୍ମଦ ସାମି ଓ କୁଳଦୀପ ଯାଦବ । କିନ୍ତୁ କେଲ୍‌ ରାହୁଲ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କୋହଲିଙ୍କ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେଉଂ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିବେ ତାହା ସ୍ଥିର ହୋଇନାହିଁ । ଭାରତୀୟ ଦଳର ବ୍ୟସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଦେଖି ତାଙ୍କୁ କେଉଁ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇନାହିଁ । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ସରିବା ପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଅଛି । ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୪ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି ଭାରତୀୟ ଗସ୍ତ ସୂଚୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । ତେବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ୩ଟି ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳିବ । ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଧର୍ମଶାଳାରେ ଖେଳାଯିବ। ୧୫ତାରିଖରେ ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ ତାରିଖ ଦିନ କୋଲକାତାରେ ଖେଳାଯିବ । ସେହିପରି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ଶେଷ ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏହି ସମସ୍ତ ଗସ୍ତ ଭିତରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ କିପରି ଏସିଆ ଏକାଦେଶ ସହିତ ଜଡିତ ହେବା ତାହା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ।    

ବାଂଲାଦେଶ ପକ୍ଷରୁ ତମିମ ଇକବାଲ, ଲିଟନ୍ ଦାସ, ମୁଶଫିକର ରହିମ, ମୁସ୍ତଫିଜୁର । ନେପାଳ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପିନର ସନ୍ଦୀପ ଲାମିଛାନେ ମଧ୍ୟ ୧୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି ।

ଏସିଆ ଏକାଦଶ- କେଲ୍‌ ରାହୁଲ, ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ, ତମିମ ଇକବାଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ଲିଟନ ଦାସ୍, ରିଷଭ ପନ୍ଥ, ମୁଶାଫିକୁର ରହିମ୍, ଥିସାରା ପେରେରା, ରାଶିଦ ଖାନ୍, ମୁସ୍ତଫିଜୁର ରହମାନ, ସନ୍ଦୀପ ଲାମିଚାନେ, ଲସିଥ୍ ମାଲିଙ୍ଗା, ମହମ୍ମଦ ସାମି, କୁଳଦୀପ ଯାଦବ, ମୁଜିବ ଉରାଇ ।

   Related Posts