Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ଏସିଆ କପ୍‌ ଖେଳାଯିବ : ପାକ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବୋର୍ଡ କହିଲା, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ନଚେତ୍‌ ୟୁଏଇରେ ହେବ ଭେନ୍ୟୁ

24/06/2020 at 2:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪।୦୬: ପୁଣି ଥରେ ଜୋର୍‌ ଧରିଲା ଏସିଆ କପ୍‌ର ଆୟୋଜନ । କରୋନା ଭାଇରସ ନେଇ ଏସିଆ କପ୍‌ର ଆୟୋଜନ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏବେ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ଏସିଆ କପ୍‌ର ଆୟୋଜନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କିମ୍ବା ୟୁଏଇରେ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇପାରେ । ଏନେଇ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ (PCB)ର ସିଇଓ ଓ୍ୱାସୀମ ଖାନ୍‌ ଏହା କହିଛନ୍ତି । ଓ୍ୱାସୀମଙ୍କ ଅନୁଯାୟ, ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌କୁ କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଅନିଶ୍ଚିତତାକାଳ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥଗିତ କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ମଝିରେ ଏହା ଖବର ଆସୁଛି ଯେ, ଆଇପିଏଲ୍‌-୧୩ତମ ସିଜିନ୍‌ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଏସିଆ କପ୍‌କୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ରଦ୍ଦ କରାଯାଇପାରେ ।

ଓ୍ୱାସୀମ ଖାନ୍‌ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏସିଆ କପ୍‌ର ଆୟୋଜନ କୌଣସି ମତେ ହେବ । ପାକିସ୍ତାନର ଟିମ୍‌ ୨ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିବ । ଏହାପରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର କିମ୍ବା ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇପାରେ । କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟ ଅନୁସାରେ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ତେଣୁ କିଛି ଦିନ ଧର୍ଯ୍ୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ । ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ ଆସିଲେ ସବୁ ଠିକ୍‌ ହୋଇଯିବ ।  ଆମେ ଏସିଆ କପ୍‌ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛୁ । କାହିଁକି ନା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ କରୋନା ମହାମାରୀର ବହୁତ କମ୍‌ ମାମଲା ରହିଛି । ଯଦି ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ ନକରେ , ତେବେ ଆମେ ୟୁଏଇକୁ ଏଥିପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିବୁ । ୟୁଏଇ ଏହା ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ରହିଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷର ଏସିଆ କପ୍‌ ଆୟୋଜନର ଅଧିକାର ପାକିସ୍ତାନକୁ ମିଳିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ନିଜର ଆଞ୍ଚଳକିକ ଖେଳ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏସିଆ କପ୍‌କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଆୟୋଜନ ନହେବା , ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ସିରିଜ ଖେଳିବାର ପନ୍ଥା ଉପରେ ବିଚାର କରୁଛି । ଆମ ଟିମ୍ ଡିସେମ୍ବରରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଯିବ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଆମେ ଜିମ୍ବାଓ୍ୱେ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଆସିବ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨/୩ ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ କିଛି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାକିସ୍ତାନରେ ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମାସରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛି । ତେଣୁ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନଜର ରଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ।

   Related Posts