Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିମାନରେ ଆସିଲେ ବି ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ଜରୁରୀ
  • ||
  • ଆରଟିପିସିଆର ନେଗେଟିଭ୍‌ ରିପୋର୍ଟ ଦେଖାଇଲେ ରାଜ୍ୟକୁ ମିଳିବ ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମାକୁ ଲାଗିଥିବା ସମସ୍ତ ସୀମା ସିଲ୍‌ ହେବ
  • ||
  • ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ଆସିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ରିଙ୍ଗ୍‌ ରୋଡ୍ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଞ୍ଜୁରୀ, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବହନ କରିବେ ୬୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : BMCରେ ବଢିଲା ରାପିଡ୍ ରେସପନ୍ସ ଟିମ୍ ସଂଖ୍ୟା, ୬୭ଟି ୱାର୍ଡ ପାଇଁ ୩୯ଟିମ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥାହେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଦେଶରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ପୂରଣ ପାଇଁ ସହଯୋଗ କରିବ ଓଡିଶା
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶୌଚ ସାରି ଫେରିବା ବେଳେ ବଜ୍ରପାତ, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ବ୍ରିଜ୍‌ରୁ ନଦୀକୁ ଡେଇଁଲେ ମହିଳା, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||

ଏସିଆ କପ ଫାଇନାଲ : ଆଜି ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶ ଲଢେଇ

28/09/2018 at 11:06 AM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୯ : ଆଜି ଏସିଆ କପ ୨୦୧୮ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ | ଫାଇନାଲରେ ଆଜି ଭାରତ ସହିତ ମୁକାବିଲା କରିବ ବାଂଲାଦେଶ | ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଆଜି ଭାରତକୁ ସାମ୍ନା କରିବ ବାଂଲାଦେଶ | ଚଳିତ ଏସିଆ କପରେ ଗ୍ରୁପ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଓ ସୁପର-୪ ପର୍ଯ୍ୟାୟର କୌଣସି ମ୍ୟାଚ ଭାରତ ହରିନାହିଁ | ତେବେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସହିତ ମ୍ୟାଚ ଟାଇ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ମ୍ୟାଚର ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ନଥିବାରୁ ଭାରତର ଅଗଧାଡ଼ିର ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେଇ ନୂଆ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଆଯାଇଥିଲା | ଏସିଆ କପ ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଏଠି ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୬ ଏସିଆ କପରେ ଭାରତ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା ହୋଇଥିଲା | ଏହି ମ୍ୟାଚ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ବାଂଲାଦେଶର ଢାକା ଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶକୁ ୮ ଉଇକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା |
ଭାରତୀୟ ଦଳର ଓପନିଂ ଯୋଡି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ଶିଖର ଧାୱନ ଭଲ ଫର୍ମରେ ରହିଛନ୍ତି | ସେହିଭଳି ପରବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ, ଦୀନେଶ କାର୍ତିକ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଫର୍ମରେ ରହିଛନ୍ତି | ସବୁଠୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଭାରତୀୟ ବୋଲିଂ ଦୁବାଇ ପିଚରେ ବେଶ ଭଲ କାମ କରୁଛି | ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା, ୟୁବେନ୍ଦ୍ର ଚହଳ ପ୍ରମୁଖ ବେଶ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଆସିଛନ୍ତି |

ଅପରପକ୍ଷରେ ବାଂଲାଦେଶ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇ ଫାଇନାଲ ଖେଳୁଥିବାରୁ ଦଳର ମନୋବଳ ଦୃଢ ରହିଛି | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ୬ଥର ଏସିଆ କପ ଜିତିଛି | ବାଂଲାଦେଶ ପୂର୍ବରୁ ୨ଥର ଏସିଆ କପ ଜିତିଛି |

ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଦୁବାଇ ସ୍ଥିତ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ |
ଆଜି ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଖେଳିବେ- ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶିଖର ଧାୱନ, ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ, ଦୀନେଶ କାର୍ତିକ,ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି, କେଦାର ଯାଦବ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା, ୟୁବେନ୍ଦ୍ର ଚହଳ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ଦୀପକ ଚହାର, ସିଦ୍ଧରତ କୌଲ, କେଅଲ ରାହୁଲ |
ବାଂଲାଦେଶ ଦଳରେ ଆଜି ଖେଳିବେ- ମାତ୍ସରଫି ବିନ ମୂର୍ତ୍ତଜା, ମହମ୍ମଦ ମିଥୁନ, ଲିଟ୍ଟନ କୁମାର ଦାସ, ମୁସଫିକୁର ରହିମ, ଅରୁଫୁଲ ହକ, ମହାମ୍ମୁଦୁଲ୍ଲାହ, ମୋଷଦେକ ହୁସେନ, ନଜମୁଲ ସୋନି, ମେହଦି ମୀରାଜ, ନଜମୁଲ ଇସ୍ଲାମ ଅପ୍ପୁ, ରୁବେଲ ହୁସେନ, ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ, ଅବୁ ହେଦର ରୋନି, ସୋମ୍ୟ ସରକାର, ମୋମିନୁଲ ହକ, ଇମ୍ୟୁରୁଲ କାୟେସ |

   Related Posts