Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଏଏସଆଇର ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କଲା ଏଏସଆଇ ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ୟୁନିଅନ୍‌

20/11/2019 at 6:16 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୦/୧୧: ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଜୈନ କୀର୍ତ୍ତି ସ୍ଥଳୀ ଉଦୟଗିରିରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଟିକେଟ୍‌ କଳାବଜାରୀ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଥିବା ଏଏସଆଇର ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ଖୋଦ୍‌ ଏଏସଆଇ ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ୟୁନିଅନ୍‌ । ….

ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିବା କେଳେଙ୍କାରୀର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍‌ କଲା ନ୍ୟୁଜ୍‌ 7 । ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଗେଞ୍ଜି ଖୋଦ୍‌ ରାଜଧାନୀର ଛାତି ଉପରେ ପ୍ରତିଦିନ ଲୁଟ୍‌ ହେଉଥିଲା ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା । ତଳୁ ଉପର ଯାଏଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପକେଟ୍‌କୁ ଯାଉଥିଲା ଏହି ଲୁଟ୍‌ ଟଙ୍କା । ଆଉ ମିଲିଭଗତରେ ଚାଲିଥିଲା ପୂରା କାରବାର । ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଜୈନ କୀର୍ତ୍ତି ସ୍ଥଳୀ ଉଦୟଗିରିରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଟିକେଟ୍‌ କଳାବାଜାରୀ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏଥିରେ ସାମିଲଥିବା ଏଏସଆଇର ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ଖୋଦ୍‌ ଏଏସଆଇ ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ୟୁନିଅନ୍‌ ।

ଏଠି  ଅଧିକାରୀମାନେ ଟିକେଟ କଳାବାଜାରୀ କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟୁଥିବା ବେଳେ ସେପଟେ ୧୨୦ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଛଟେଇ କରାଯାଇଛି । ଏହା ବିରୋଧରେ ଏଏସଆଇର ଭୁବନେଶ୍ବର ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି ଏଏସଆଇ ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ୟୁନିଅନ୍‌ । ଟିକେଟ୍‌ କେଳେଙ୍କାରୀରେ ଲିପ୍ତ ବଡ଼ ମାଛଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

କେବଳ ଜୈନ କୀର୍ତ୍ତି ସ୍ଥଳୀ ଉଦୟଗିରି ନୁହେଁ  କୋଣାର୍କ ଭଳି ଅନେକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଧରଣର ଲୁଟ୍‌ ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଏଏସଆଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭାଗୀୟ ବଡ଼ବାବୁଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ବେଶ୍‌ ହାତ ଚିକ୍କଣ କରୁଛନ୍ତି । ସରକାର ତୁରନ୍ତ ଏହା ଉପରେ ନଜର ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

   Related Posts