Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେଉଥିଲେ ଅଶ୍ବିନ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଏଭଳି ଲେଖିଲେ ପତ୍ନୀ ପ୍ରୀତି

11/01/2021 at 6:46 PM

ସିଡନୀ ୧୧/୦୧ : ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛି । ଯେତେବେଳେକି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଲାଗୁଥିଲା ଭାରତ ଏହି ଟେଷ୍ଟରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିବ, ସେତେବେଳ ଅସମ୍ଭବକୁ ସମ୍ଭବ କରି ଦେଖାଇଥିଲେ ହନୁମା ବିହାରୀ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ । ଆହତ ହେବା ସତ୍ତ୍ଵେ ଅଶ୍ବିନ ଶେଷ ଯାଏଁ ପଡିଆରେ ଲଢେଇ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ହନୁମା ବିହାରୀ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନଙ୍କ ପାଳିକୁ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକ ଭୂରି ଭୂରି ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଆହତ ସତ୍ତ୍ଵେ ପଡିଆ ମଧ୍ୟରେ ଅଶ୍ବିନ କିଭଳି ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲା ତାହାର ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ । ମ୍ୟାଚ ପରେ ଅଶ୍ବିନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରୀତି ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଏହାର ଖୁଲାସା କରିବା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଖୁବ ତାରିଫ୍ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରୀତି ଅଶ୍ବିନ ଟ୍ବିଟ୍‌ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଯିଏକି ରାତିରେ ଅଣ୍ଟାରେ ବ୍ୟଥାକାରଣରୁ ଖୁବ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଥିଲେ । ସକାଳୁ ସିଧା ହୋଇ ଠିଆ ହୋଇପାରୁନଥିଲେ । ଜୋତାର ଫତା ମଧ୍ୟ ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ତଳକୁ ନଇଁ ପାରୁ ନଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ପଡିଆ ମଧ୍ୟରେ କିଭଳି ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ଇନିଂସ ଖେଳିଲେ ତାହା ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି’ ।

ପତ୍ନୀ ପ୍ରୀତିଙ୍କ ଟ୍ବିଟ୍‌ର ଜବାବରେ ଅଶ୍ବିନ କହିଛନ୍ତି, ’ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଯାଉଛି । ଏଭଳି ଖରାପ ସମୟରେ ସାଥ୍ ଦେଇଥିବାରୁ ବହୁତ ବହୁତ ଧନ୍ୟବାଦ ’ ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୩୮ ରନ କରି ଆଲ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଜବାବରେ ଭାରତ ୨୪୪ ରନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଦ୍ବିତୀୟ ଇନିଂସରେ କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍‌ ୩୧୨ ରନ କରି ପାଳି ସମାପ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ଦ୍ବିତୀୟ ଇଂନିସରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ଭାରତକୁ ୪୦୭ ରନ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ।  ଦ୍ବିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଋଷଭ ପନ୍ତ ୧୧୮ ଟି ବଲ ଖେଳି  ୧୨ଟି ଚୌକା ଏବଂ ୩ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ ୯୭ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ।

ପନ୍ତଙ୍କ ଛଡା ଚେତେଶ୍ବର ପୂଜାରା ୧୨ ଚୌକା ସହ ୭୭ ରନ୍‌ର ମହତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ ପରେ ଭାରତ ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିବ ବୋଲି ସମସ୍ତେ ଆଶଙ୍କା କରୁଥିଲେ । ତେବେ ଆହତ ସତ୍ତ୍ଵେ ହନୁମା ବିହାରୀ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ କ୍ରିଜ୍‌ରେ ଜମିରହିଥିଲେ ଏବଂ ମ୍ୟାଚକୁ ଡ୍ର କରାଇବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts