Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଯୋଗ ଦିବସରେ ଜେଲରେ ଆଶାରାମର ଯୋଗ

22/06/2019 at 7:22 PM

ଯୋଧପୁର ୨୨/୬ : ଯୋଧପୁର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଜେଲରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ସମସ୍ତ ବନ୍ଦୀମାନେ ଆସନ ପକାଇ ଯୋଗ କରିଥିଲେ । ବନ୍ଦୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ଥିଲେ ଆଶାରାମ । ଆଶାରାମ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଛି । ଗତବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ଆଶାରାମକୁ ନାବାଳିକା ସହ ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ମାମଲାରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲେ କୋର୍ଟ । ଜେଲରେ ଥିବା ପରେ ପ୍ରଥମଥର ଆଶାରାମ ଦେଖା ଦେଇଛି । ଜେଲରେ ସମସ୍ତ ବନ୍ଦୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଶେଷ ଯୋଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା । ବନ୍ଦୀମାନେ ଧାଡି ଧାଡି ହୋଇ ଯୋଗ କରିଥିଲେ । ବନ୍ଦୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ଥିଲେ ଆଶାରାମ ।

ଆଶାରାମ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ଦେଖାଦେଇଛି । ସେ ସବୁଦିନ ଜେଲରେ ଯୋଗ କରୁଥିବା କହିଛି । ଜେଲରୁ କୋର୍ଟକୁ ନେବା ସମୟରେ ସେ ଅନେକଥର ଯୋଗର ମହତ୍ୱ କହିସାରିଛି । ଆଶାରାମ ଗତବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲ ୨୫ ତାରିଖରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲେ କୋର୍ଟ । ଜେଲରୁ କୋର୍ଟକୁ ନେବା ଆଣିବା ସମୟରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ସମର୍ଥକ ଆଶାରାମକୁ ଶ୍ସକ୍ଷତା କରିବାକୁ ଆସୁଥିଲେ ।

ଆଶାରାମର ଆଶ୍ରମରେ ପଢୁଥିବେ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, ୨୦୧୩ ମସିହା ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖରେ ଯୋଧପୁର ନିକଟ ମାନୈ ଗାଁରେ ଆଶାରାମ ତାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା । ପୀଡିତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ଆଶାରାମକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ଇନ୍ଦୋରରୁ ଯୋଧପୁର ନିଆଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ଲଗାତାର ଯୋଧପୁର ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିଲା । ଜେଲ ଥିବାବେଳେ ସେ ଜାମିନ ପାଇଁ ଅନେକ ଥର ବିଭିନ୍ନ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ କୌଣସି କୋର୍ଟ ତାକୁ ଜାମିନ ଦେଇନଥିଲେ । ସଯା ମିଳିବା ପରେ ଚଳିତବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଆଶାରାମ ପେରୋଲ ହାସିଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହି ଆବେଦନକୁ ମଧ୍ୟ ଜେଲ ପେରୋଲ କମିଟି ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ ।

   Related Posts