Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମେଲୋଡି କ୍ୱିନ୍ ଆଶା, ଆରଡିଙ୍କୁ ବିବାହ ପରେ ଛୁଇଁଥିଲେ ସଫଳତାର ଶିଖର

8/09/2021 at 9:51 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୦୯ : ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଭେଟେରାନ ଗାୟିକା ଆଶା ଭୋସଲେ ଆଜି ତାଙ୍କର ୮୮ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ବଲିଉଡକୁ ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଗୀତ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ସେ ପ୍ରାୟ ୧୨,୦୦୦ ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସୋଲୋ, ଡୁଏଟ୍ ଏବଂ ମଲ୍‌ଟିପଲ୍ ସିଙ୍ଗର୍ସଙ୍କ ସହିତ ଗାଇଥିବା ଗୀତ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ହିନ୍ଦୀ ବ୍ୟତୀତ ସେ ମରାଠୀ, ବଙ୍ଗାଳୀ, ଗୁଜୁରାଟୀ, ପଞ୍ଜାବୀ, ତାମିଲ, ମାଲାୟାଲମ୍ ଭାଷାରେ ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି। ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ୍ କରିବା ଆଶାଙ୍କ ପାଇଁ ଏତେ ସହଜ ହୋଇନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଆଶାଙ୍କ ସଂଘର୍ଷର କାହାଣୀ ଅପେକ୍ଷା ତାଙ୍କର ଲଭ୍ ଷ୍ଟୋରୀ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହୋଇଛି। ତେବେ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନର ବିଶେଷ ଅବସରରେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତାଙ୍କ ଲଭ୍ ଲାଇଫ୍ ବିଷୟରେ…

Asha Tai know some interesting things related to them

ଆଶା ଖୁବ୍ କମ୍ ବୟସରେ ଗୀତ ଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏଥି ମଧ୍ୟରେ ସେ ଭଉଣୀ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଗଣପତି ରାଓଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡି ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଆଶା ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସର ହୋଇଥିବାବେଳେ ଗଣପତି ୩୧ ବର୍ଷର ହୋଇଥିଲେ। ପରିବାର ଆଶାଙ୍କ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଥିଲେ। ଏହିପରି ଭାବରେ ସେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯାଇ ଗଣପତି ରାଓଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଲତା ଏବଂ ଆଶାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ଖରାପ କରିଦେଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥାବର୍ତ୍ତା ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା।

ଆଶା ଏବଂ ଗଣପତି ରାଓଙ୍କ ବିବାହ ଅଧିକ ଦିନ ତିଷ୍ଠି ରହି ନଥିଲା ଏବଂ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଆଶାଙ୍କ ଜୀବନରେ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଡାଇରେକ୍ଟର୍ ପଞ୍ଚମ ଦା (ଆରଡି ବର୍ମନ)ଙ୍କ ଏଣ୍ଟ୍ରି ହୋଇଥିଲା। ଆରଡି ବର୍ମନ ଏବଂ ଆଶା ଭୋସଲେଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଦେଖା ୧୯୫୬ ରେ ହୋଇଥିଲା । ସେତେବେଳକୁ ଆଶା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିସାଥିଲେ ଏବଂ ଆରଡି ବର୍ମାନ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସଂଗୀତଜ୍ଞ ସଚିନ ଦେବ ବର୍ମନଙ୍କ ଟିଏନ୍‌ଜ୍ ପୁତ୍ର ଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୧୦ ବର୍ଷ ପରେ, ଆରଡି ବର୍ମନ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ତିସରୀ ମଞ୍ଜିଲ୍’ ପାଇଁ ଆଶାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ କରିଥିଲେ।

Asha Bhosle - Upperstall.com

ଏହିପରି ଆଶା ଏବଂ ପଞ୍ଚମଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା। ସେହି ସମୟରେ ପଞ୍ଚମଙ୍କ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ରୀତା ପଟେଲଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ କିଛି ଭଲ ନଥିଲା ଏବଂ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ରହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଆଶା ଏବଂ ପଞ୍ଚମ ଏକାଠି ଏକରୁ ଅଧିକ ସୁପରହିଟ୍ ଗୀତ କରିଥିଲେ। ଏହିପରି ଦୁହେଁ ପ୍ରେମରେ ପଡିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

   Related Posts