Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଅସଉଦ୍ଦୀନ ଔବୈସି କହିଲେ ଅମିତ ଶାହ କେବଳ ଜଣେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ, ଭଗବାନ ନୁହନ୍ତି…

15/07/2019 at 8:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୫|୭:  ସୋମବାର ଏନଆଇଏ ବିଲକୁ ନେଇ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଓ ଏଆଇଏମଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅସଉଦ୍ଦୀନ ଔବୈସିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବେଶ କିଛି ସମୟ ବାକ୍ ଯୁଦ୍ଧ ସସଂଦରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏତିକିରେ କଥା ସରି ନଥିଲା ସସଂଦ ବାହାରେ ମଧ୍ୟ ଔବୈସି ମୋଦି ସରକାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ମୋଦି ସରକାରକୁ ଟାର୍ଗେଟକରି ଔବୈସି କହିଥିଲେ, ଭାଜପା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଯେଉଁ ନେତା ସମର୍ଥ କରୁନାହାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ବିଜେପି ଦେଶଦ୍ରୋହୀର ଆଖ୍ୟା ଦେଉଛି।

ଭାଜପା ନେତା ନେସନାଲ ଓ ଆଣ୍ଟିନେସନାଲ ଦୋକାନ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ସଂସଦରେ ଔବୈସିଙ୍କୁ ଅମିତ ଶାହା ଆଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇ ଧମକ ଦେଇଥିବା ନେଇ ଔବୈସି କହିଛନ୍ତି, ଶାହା ମନେରଖିବା ଉଚିତ ସେ ଜଣେ କେବଳ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ , ଭଗବାନ ନୁହନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ନିୟମ ଜାଣିବା ଉଚିତ। ଏହିପରି ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଔବୈସି ଗର୍ଜନ କରିଥିଲେ ।

ସସଂଦରେ ଏନଆଇଏ ସଂଶୋଧନ ବିଲ ପାସ ହେବା ପରେ ଔବୈସି ଏହିଭଳି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ବିଲକୁ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ଅମିତ ଶାହା ଓ ଅସଉଦ୍ଦୀନ ଔବୈସିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଳି  ସସଂଦରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରେ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଯାଇ କହିଥିଲେ, ଦେଶଦ୍ରୋହୀଙ୍କୁ ଶେଷ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁ କରାଯିବ।

 ଏନଆଇଏ ନିୟମକୁ ଦୁରୁପଯୋଗ କରିବା ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନୁହେଁ। କିଏ, କେଉଁ ଧର୍ମର ଏହି ନିୟମରେ ଦେଖାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଅମିତ ଶାହ କହିଥିଲେ। ଶାହାଙ୍କ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ପରେ ଔବୈସି କହିଥିଲେ ଆପଣ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ସେଥିପାଇଁ ଏହିଭଳି ଭୟଭୀତ ଦେଖାଉଛନ୍ତି। ଔବୈସିଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନବାଣରେ ଶାହା କହିଥିଲେ,ମୁଁ ଭୟଭୀତ କରୁ ନାହିଁ, ଯଦି ତମେ ଭୟଭୀତ ହେଉଥିବା ସେଥିପାଇଁ କିଛି କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ଏହିଭଳି ଭାବେ ସଂସଦ ଭିତରେ ଓ ସସଂଦ ବାହାରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଓ ଏଆଇଏମଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅସଉଦ୍ଦୀନ ଔବୈସିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାକ୍ ଯୁଦ୍ଧ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

   Related Posts