Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜାସନ ରୟ ଓ ଓ୍ଵିଲିୟମସନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ଲଗାତାର ପରାଜୟ ପରେ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ହରାଇ ବିଜୟର ସ୍ଵାଦ ଚାଖିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ବିଜାପୁର ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ନକ୍ସଲ ହମ୍‌ଲା, ଜାରି ରହିଛି ଗୁଳି ବିନିମୟ
  • ||
  • ନ୍ୟୁଜ7ରେ ପୁଣି ଆାରମ୍ଭ ହେବ ‘ହଟସିଟ୍ ’, ସିଜନ-୨ରେ ସାମିଲ୍‌ ହେବେ ବହୁ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି
  • ||
  • ଆଞ୍ଜେଲା ମାର୍କେଲଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ ! ଜର୍ମାନ ନିର୍ବାଚନରେ ଖୁବ୍ କମ ଭୋଟରେ ହାରିଲା ମାର୍କେଲଙ୍କ ପାର୍ଟି, କ୍ଷମତା ଡୋର ସୋସିଆଲ ଡେମୋକ୍ରାଟ୍ସଙ୍କ ହାତକୁ ଯିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ଗୁଲାବ’ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟର ହୋଇନି ବେଶୀ ପବନ, କୋରାପୁଟ ଓ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ଅଧିକ ବର୍ଷା : SRC
  • ||
  • କାଲିମେଳା : ରାସ୍ତାରେ ଚାଲୁଛି ୨ରୁ ୩ଫୁଟ ବର୍ଷାଜଳ, ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ବରେ ଅଟକିଛି ଯାନବାହାନ
  • ||
  • ମୋହନା : ଗଜପତିରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଲା ‘ଗୁଲାବ’, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ପଡି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ : ୪୦ ତମ ଲିଗ୍‌ ମୁକାବିଲାରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓ ରାଜସ୍ଥାନ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବଣୁଆ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ, ମଞ୍ଚାରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଘରକୁ ଯିବାବେଳେ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଧସିଲା ମାଟି ଅତଡା, ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||

ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ଦମଦାର ଭାଷଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଏମିତି କହି ବର୍ଷିଲେ କାଶ୍ମୀର ନେତା…

1/09/2019 at 12:56 PM

ଶ୍ରୀନଗର୧|୮: ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏକ ଐତିହାସିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ  ଏବେ କାଶ୍ମୀରର ସ୍ଥିତି ଧୀରେ ଧୀରେ ବିଗିଡିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହିଭଳି ଜନହିତକର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ପାକ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ, ନ୍ୟସନାଲ କନଫରେନ୍ସ ନେତା ଉମର ଅବଦୁଲା, ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ,ପିଡିପି ନେତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫ୍‌ତି, ଓ  କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଭଳି ନେତାମାନେ କିନ୍ତୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି।

ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଗଡ ଗାନ୍ଧିନଗରରେ ସେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ  ଦମଦାର ଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ, ପ୍ରଧାମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଗୋଟେ ଝଟକାରେ କାଶ୍ମୀର ଭାରତର ଅବିଭାଜ୍ୟ ଅଂଶରେ ପରିଣତ ହେଲା। ଭାରତର କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏହିଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଭାଷଣ ପରେ କାଶ୍ମୀରର ନେତା ସଲମାନ ନିଆଜି ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲେ।

 କାଶ୍ମୀରର କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସଲମାନ ନିଆଜି କହିଥିଲେ ଯେ, ସେମାନେ କାଶ୍ମୀରରେ ରହୁଛନ୍ତି, କାଶ୍ମୀରକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ତାଙ୍କର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ। କାଶ୍ମୀରର ମୁସମାଲମାନଙ୍କୁ ଯେଉଁମାନେ ହତ୍ୟାକାରୀ ସଜାଉଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିଶ୍ଚିତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦକୁ ସମସ୍ତ କାଶ୍ମୀରବାସୀ ସମର୍ଥନ କରିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।

ସଲମାନ ନିଆଜି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, କିଛିଦିନ ହେଲା କାଶ୍ମୀରରେ ରହୁଥିବା ଥିବା ୩ ଜଣ ନିର୍ଦୋଷ ମୁସଲମାନଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। କାଶ୍ମୀର ନେତାଙ୍କ ଭାଷଣରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉଥିଲା ଯେ, ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ କାଶ୍ମୀରବାସୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁନାହାନ୍ତି।

   Related Posts