Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

ଫ୍ରିରେ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପାଇଁ ଡେଟରେ ଯାଇଥାନ୍ତି ଯୁବତୀ

25/06/2019 at 3:58 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୫/୬ : ଯେତେବେଳେ ବାହାଘର କଥା ପଡେ ଉଭୟ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ଵାହବେ ଜାଣିବା ପରେ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧିହେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଏବେ ଏକ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଉପାୟ ହେଲା ଡେଟ । ଡେଟରେ ଯିବା ଅର୍ଥାତ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ମିଶି ଖାଇବାକୁ ଯିବେ ଏବଂ ପରସ୍ପର ସହ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବେ । କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇ ପରସ୍ପରକୁ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ।

ଆଲୋଚନା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଜୀବନ ସାରା ପରସ୍ପର ସହ ଖାପ ଖୁଆଇ ଚଳିପାରିବେ ନା ନାହିଁ ସେନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଡେଟ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ତଥ୍ୟ ଜାଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ଡେଟରେ ଗଲେ ଫ୍ରିରେ ଭଲ ଖାଇବାକୁ ମିଳିବ ବୋଲି ଅଧିକାଂଶ ଯୁବତୀ ଡେଟରେ ଯାଇଥାନ୍ତି ।

ଅଜୁସା ପେସିଫିକ୍ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏକ ରିସର୍ଚ୍ଚରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ଅନେକ ମହିଳା ସ୍ୱୀକାର ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଫ୍ରିରେ ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଡେଟରେ ଯିବା ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଥାନ୍ତି । ଯଦି ନିଜ ସହରରେ କୌଣସି ନୂଆ ରେସ୍ତୋରାଁ ଖୋଲିଚି ତାହେଲେ ସେଠାକାର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିବା ପାଇଁ ଡେଟ ଠୁ ଭଲ ଆଉ କିଛି ଉପାୟ ନାହିଁ । ଅଧିକାଂଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଡେଟ ଅର୍ଥାତ ରୋମାନ୍ସ ନୁହେଁ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । 

ସୋଶାଇଟି ଫର ପର୍ଶନାଲିଟି ଏଣ୍ଡ ସୋଶାଲ ସାଇକୋଲୋଜି ଜର୍ଣାଲର ଏକ ରିସର୍ଚ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଦୁଇଟି ଅଲଗା ଅଲଗା ଗ୍ରୁପ ଗଠନ କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଗ୍ରୁପର ୮୨୦ ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କକୁନେଇ ଅନେକ ପ୍ରକାର ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଡେଟରେ ଖାଇବା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା ୨୩ ପ୍ରତିଶତ ମହିଳା ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ସେମାନେ ଫ୍ରି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପାଇଁ ହିଁ ଡେଟରେ ଯାଇଥାନ୍ତି । କାରଣ ଗୋଟିଏ ସାକ୍ଷାତରେ କାହାକୁ ଜାଣିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ସେଥିପାଇଁ ରୋମାନ୍ସର ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଉଠୁନାହିଁ ବୋଲି ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ ଅନେକ ମହିଳା । 

ଦ୍ୱିତୀୟ ଗ୍ରୁପର ୩୫୭ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ଭେରେ ୩୩ ପ୍ରତିଶତ ମହିଳା ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ଯେ, ଫ୍ରିରେ ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଡେଟରେ ଯିବା ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଥାଇପାରେ । କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ ସତ ନୁହେଁ । ତେବେ ଏହି ମହିଳାମାନେ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ଯେ, ଭାବନାତ୍ମକ କାରଣରୁ ସେମାନେ ଡେଟରେ ଯାଇନଥାନ୍ତି ।

   Related Posts