Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଡାକ ଭୋଟକୁ ନେଇ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ତେଜସ୍ୱୀ, କହିଲେ ପ୍ରଥମେ ନଗଣି ପଛରେ ଗଣିଲେ

12/11/2020 at 4:02 PM

ପାଟନା ୧୨।୧୧: ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣାର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଆରଜେଡି ନେତା ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବ ଗୁରୁବାର ପ୍ରଥମ ଥର  ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳକୁ ସେ ନତମସ୍ତକ ସ୍ୱୀକାର କରିବା ସହ ବଢିଚଢି ଭୋଟଦାନ ଲାଗି ବିହାର ଜନତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକେ ଭୋଟ ଦେଇ ନିଜର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଜଣାଇଲେ, ଲୋକେ ଆରଜେଡି ମହାମେଣ୍ଟକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି,  ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଫଳାଫଳ ଆସିଛି ଏନଡିଏ ମେଣ୍ଟ ସପକ୍ଷରେ ।

ନିର୍ବାଚନରେ ଜନତାଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଆରଜେଡି ପ୍ରତି ଥିବା ତେଜସ୍ୱୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏନଡିଏ ଧନ, ବଳ ଓ କୌଶଳରେ ଜନମତକୁ ଭ୍ରମିତ କରିଥିବାର ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ମହାମେଣ୍ଟର ୧୦୯ ବିଧାୟକ ତେଜସ୍ୱୀଙ୍କୁ ସର୍ବସମ୍ମତ ନେତା ନିର୍ବାଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସେ ନିତିଶ କୁମାରଙ୍କ ଜେଡିୟୁ ମତ ହାର ଅନୁସାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସିଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ଡାକ ଭୋଟ ଗଣନାକୁ ନେଇ ତେଜସ୍ୱୀ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି। ଆବସେଣ୍ଟି ଭୋଟ ପ୍ରଥମେ ଗଣନା କରାଯିବା କଥା। ହେଲେ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଭୋଟ ଗଣନାରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଶେଷରେ ଡାକ ଭୋଟ ଗଣନା କରାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ତେଜସ୍ୱୀ ଡାକମତ ପତ୍ରର ଦ୍ୱିତୀୟବାର ଗଣତି ଲାଗି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ମଧ୍ୟ ଆବସେଣ୍ଟି ଭୋଟକୁ ନେଇ ରିପବ୍ଲିକାନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଆପତ୍ତି କରୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଭୋଟ ଦ୍ୱିତୀୟବାର ଗଣନା ଲାଗି ଦେଶରେ ଜନମତ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବିହାରରେ ତେଜସ୍ୱୀ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଦାବି କରିବା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।   

   Related Posts