Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

କଂଗ୍ରେସକୁ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କ କଟାକ୍ଷ : କହିଲେ ସେ ଦଳ ଭାଙ୍ଗୁଛି, ଏହା ଦେଶର ଭବିଷ୍ୟତ ନୁହେଁ, ଲୋକେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଭୋଟ ଦେଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ସରକାର କରୁଛି

20/11/2020 at 9:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୧୧: ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସର ଶୋଚନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଦଳର ମୁସ୍କିଲ କମିକାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ । ଦଳର ବହୁ ନେତାଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଦେଶକୁ ଭବିଷ୍ୟତ ଦେଇପାରିବ ନାହିଁ। କଟାକ୍ଷ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ମା-ବାପା ନାହାଁନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ କଂଗ୍ରେସ କିମ୍ବା ବିଜେପି ଯାହକୁ ଭୋଟ ଦେଲେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ହିଁ ସରକାର ଗଢୁଛି । ପରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକମାନେ ମଧ୍ୟ ଦଳରୁ ମୁହଁ ଫେରାଇ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି ।

ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସ ଲିଡରସିପ୍ ସମ୍ମିଳନୀ ୨୦୨୦ରେ ଯୋଗଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଶୁଡି ପଡୁଛି। ଭୋଟ୍ କଂଗ୍ରେସକୁ ଯାଉ କି ବିଜେପିକୁ, ସରକାର କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ଗଢୁଛି । କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକମାନେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି ତେଣୁ କଂଗ୍ରେସ ଦେଶର ଭବିଷ୍ୟତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ।

ଯେତେବେଳେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ରାଜନୀତିରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ଦଳର ଭୂମିକା କଣ ରହିଛି ବୋଲି ପଚରା ଯାଇଥିଲା, ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଭୂମିକା କିପରି ହେବ ତାହା ଆଭାମୀ ଦିନରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ । କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି, ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଏକ ଛୋଟ ପାର୍ଟୀ । ସଂଗଠନ ଭାବରେ ଦଳର ଅଧିକ ବିସ୍ତାର ମଧ୍ୟ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିକୁ ସାରା ଦେଶରେ ଅଜାଚିତ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି |

କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ କଟାକ୍ଷର କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନିଜ ଦଳକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ବିହାର, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଗୁଜୁରାଟ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ତଥା ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି । ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସର ବହୁ ଭେଟେରାନ ନେତା ଦଳ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଗୁଜୁରାଟ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ଅନେକ ଦଳର ବିଧାୟକ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ୨୦୧୮ରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଗଠନ ହେବା ପରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଅନେକ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର ଭୁଶୁଡ଼ି ପଡ଼ିଥିଲେ।

   Related Posts