ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ଶରୀରରୁ ଚର୍ବି ଘଟାଇବା ହେଲା କାଳ, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ସର୍ଜରୀ ବେଳେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଡାଇଭ୍ ମାରି କ୍ୟାଚ୍ ଧରିଲେ ଜନି ବେୟରଷ୍ଟୋ, ହେଲେ ଅମ୍ପାୟାର କହିଲେ ନଟଆଉଟ୍ ! ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି…
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡିବସିଲା ପୋଲିସ, ୨ ଗିରଫ
  • ||

ମାନବିକତାର ପରିଚୟ ଦେଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ : ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିଜ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

30/11/2018 at 1:31 PM

ଇଟାନଗର ୩୦/୧୧ : ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ରାଜ୍ୟପାଳ ବ୍ରିଗେଡିୟର ବିଡି ମିଶ୍ର ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ମାନବିକତାର ମିସାଲ ପରିବେଷଣ କରିଛନ୍ତି | ପ୍ରସବ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ସେ ନିଜ ହେଲିକେପ୍ଟର ଯୋଗେ ତବାଙ୍ଗରୁ ଇଟାନଗର ନେଇ ଯାଇଥିଲେ | ଠିକ ସମୟରେ ଡାକ୍ତରୀ ସହାୟତା ଯୋଗେଇ ଦେବା ପାଇଁ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ | ମହିଳାଙ୍କୁ ଯେପରି ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଡାକ୍ତରୀ ସୁବିଧା ମିଳିବ ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟପାଳ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଯେତେବେଳେ ରାଜ୍ୟପାଳ ମହିଳାଙ୍କୁ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ବସେଇ ନେଇଯାଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିଲା | ବିଧବାର ଦିନ ତବାଙ୍ଗରେ ଏକ ଅଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିଥିଲା | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପେମା ଖାଁଡୁ, ରାଜ୍ୟପାଳ ଏବଂ ବିଧାୟକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା ଏମାନେ ଜାଣିପାରିଥିଲେ | ଖବର ଶୁଣି ରାଜ୍ୟପାଳ ମହିଳାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସିଥିଲେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଧାୟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କହିଥଲେ ଯେ, ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ରହିଛି | କିନ୍ତୁ ତବାଙ୍ଗ ଏବଂ ଗୁଆହାଟୀ ମଧ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ହେଲିକେପ୍ଟର ସୁବିଧା ନାହିଁ | ବିଧାୟକ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଷୟରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଶୁଣି ପାରିଥିଲେ | ଘଟଣାରେ ସେ ନିଜେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ | ସେ କହିଲେ ଯେ ନିଜେ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ନିଜ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଯିବେ | ତେବେ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ଜାଗା ନଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ନିଜର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତବାଙ୍ଗରେ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଉଭୟ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ |

ଏହି ପୁଣ୍ୟ କାମରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା | ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ହେଲିକେପ୍ଟର ଆସାମର ତେଜପୁରରେ ତେଲ ପକେଇବା ପାଇଁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା | ସେତେବେଳେ ପାଇଲଟ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ, ହେଲିକେପ୍ଟର କିଛି ଅସୁବିଧା ରହିଛି | ତେବେ ହେଲିକେପ୍ଟର ଆଉ ଆଗକୁ ଯାଇପାରିବନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ପାଇଲଟ | ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଥିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ | ରାଜ୍ୟପାଳ ତେଜପୁରର ବାୟୁ ସେନାର କାମାଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ହେଲିକେପ୍ଟର ପାଇଁ କହିଥିଲେ | ସେହି ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ସେ ସେହି ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଇଦେଇଥିଲେ ଓ ନିଜେ ଅନ୍ୟ ଏକ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ଯାଇଥିଲେ |

   Related Posts