Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହଙ୍ଗା ହେଲା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟିକେଟ୍, ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ୩ ଗୁଣା ବଢିଲା ଦାମ୍
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ କିରାଣୀ, ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇଁ ନେଉଥିଲେ ୬୦୦ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଆଜି ‘ଓମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହ, ପୁରସ୍କୃତ ହେବେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ-୧୪ ପ୍ରତିଭାଦୀପ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ସର୍ଟଫିଲ୍ମ କଣ୍ଟେଷ୍ଟ୍ ‘ସୋ-କେଶ୍ ୨୦୨୦’ର ପୁରସ୍କାର ବିତରଣୀ, ୧୨ଟି ବର୍ଗରେ ରହିଛି ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଭନ୍ ନିରାଶ, କହିଲେ- ‘ପିଚ୍ ଭଲ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଖେଳି ପାରିଲେ ନାହିଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ କଟା ଅଂଶ, ହତ୍ୟା ପରେ ଫିଙ୍ଗାଯାଇଛି !
  • ||
  • ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ରେ ‘ଓମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହ
  • ||

ମାନବିକତାର ପରିଚୟ ଦେଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ : ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିଜ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

30/11/2018 at 1:31 PM

ଇଟାନଗର ୩୦/୧୧ : ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ରାଜ୍ୟପାଳ ବ୍ରିଗେଡିୟର ବିଡି ମିଶ୍ର ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ମାନବିକତାର ମିସାଲ ପରିବେଷଣ କରିଛନ୍ତି | ପ୍ରସବ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ସେ ନିଜ ହେଲିକେପ୍ଟର ଯୋଗେ ତବାଙ୍ଗରୁ ଇଟାନଗର ନେଇ ଯାଇଥିଲେ | ଠିକ ସମୟରେ ଡାକ୍ତରୀ ସହାୟତା ଯୋଗେଇ ଦେବା ପାଇଁ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ | ମହିଳାଙ୍କୁ ଯେପରି ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଡାକ୍ତରୀ ସୁବିଧା ମିଳିବ ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟପାଳ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିଲେ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଯେତେବେଳେ ରାଜ୍ୟପାଳ ମହିଳାଙ୍କୁ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ବସେଇ ନେଇଯାଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିଲା | ବିଧବାର ଦିନ ତବାଙ୍ଗରେ ଏକ ଅଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିଥିଲା | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପେମା ଖାଁଡୁ, ରାଜ୍ୟପାଳ ଏବଂ ବିଧାୟକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା ଏମାନେ ଜାଣିପାରିଥିଲେ | ଖବର ଶୁଣି ରାଜ୍ୟପାଳ ମହିଳାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସିଥିଲେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଧାୟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କହିଥଲେ ଯେ, ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ରହିଛି | କିନ୍ତୁ ତବାଙ୍ଗ ଏବଂ ଗୁଆହାଟୀ ମଧ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ହେଲିକେପ୍ଟର ସୁବିଧା ନାହିଁ | ବିଧାୟକ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଷୟରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଶୁଣି ପାରିଥିଲେ | ଘଟଣାରେ ସେ ନିଜେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ | ସେ କହିଲେ ଯେ ନିଜେ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ନିଜ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଯିବେ | ତେବେ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ଜାଗା ନଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ନିଜର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତବାଙ୍ଗରେ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଉଭୟ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ |

ଏହି ପୁଣ୍ୟ କାମରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା | ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ହେଲିକେପ୍ଟର ଆସାମର ତେଜପୁରରେ ତେଲ ପକେଇବା ପାଇଁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା | ସେତେବେଳେ ପାଇଲଟ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ, ହେଲିକେପ୍ଟର କିଛି ଅସୁବିଧା ରହିଛି | ତେବେ ହେଲିକେପ୍ଟର ଆଉ ଆଗକୁ ଯାଇପାରିବନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ପାଇଲଟ | ମହିଳାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଥିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ | ରାଜ୍ୟପାଳ ତେଜପୁରର ବାୟୁ ସେନାର କାମାଣ୍ଡିଙ୍ଗ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ହେଲିକେପ୍ଟର ପାଇଁ କହିଥିଲେ | ସେହି ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ସେ ସେହି ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଇଦେଇଥିଲେ ଓ ନିଜେ ଅନ୍ୟ ଏକ ହେଲିକେପ୍ଟରରେ ଯାଇଥିଲେ |

   Related Posts