Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୁକୁଡାକୁ ଖାଇଗଲେ ବୁଲା କୁକୁର, ରାଗି ଯାଇ ଗୁଳି କରିଦେଲା ମାଲିକ : ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ବୈଠକ ପରେ ଲକଡାଉନକୁ ନେଇ ଟ୍ୱିଟ୍ କଲେ ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ, ବିବାଦ ପରେ କଲେ ଡିଲିଟ୍

2/04/2020 at 4:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୨|୦୪:   ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗୁରୁବାର କରୋନା ମୁକାବିଲାକୁ ନେଇ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଆଲୋଚନା ପରେ ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ ନିଜର ଏକ ଟ୍ୱିଟକୁ ନେଇ ବିବାଦରେ ଫସିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟ୍ ଡିଲିଟ୍ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

ଖବର ସରବରାହ ସଂସ୍ଥା ଏଏନଆଇ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟର ସ୍କ୍ରିନସଟ୍ ସେୟାର କରିଛି । ଏହି ଟ୍ୱିଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଥିଲା ଯେ, ଏପ୍ରିଲ ୧୫ରେ ଲକଡାଉନ ଶେଷ ହେବ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ଆପଣ ରାସ୍ତାକୁ ଆସି ଗହଳି କରିବା ନୁହେଁ । କୋଭିଡ ୧୯କୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଜରୁରୀ । ପେମା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଏହା ଟ୍ୱିଟ କରିଥିଲେ ।

ତେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଉ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ତାଙ୍କ ଅଧିକାରୀମାନେ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁମାନେ ଭଲ ଭାବେ ହିନ୍ଦୀ ବୁଝିନାହାଁନ୍ତି ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନାରେ ମୋଦୀ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ସମସ୍ତ ଜରୁରୀ ତଥା ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ କିପରି ପହଁଚୁଛି ସେନେଇ ତଦାରଖ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଲକଡାଉନକୁ ରାଜ୍ୟରେ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ସେ ସମସ୍ତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି । ଯେଉଁରାଜ୍ୟକୁ ଜମାତର ଲୋକ ଯାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଅତିଶୀଘ୍ର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟର ମେଡିକାଲ ସୁବିଧା ବାବଦରେ ତଥ୍ୟ ନେବେ ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରଠୁ କେଉଁ ସାହାଯ୍ୟ ଚାହୁଁଛି ସେନେଇ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ । ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପଳାୟନକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ।ସେମାନଙ୍କ ଖାଦ୍ୟପେୟର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଶ୍ରମିକମାନେ ରାସ୍ତାକୁ ନବାହାରିବା ପାଇଁ ସେ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts