Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ନୀରବଙ୍କୁ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କଲେ ଲଣ୍ଡନ କୋର୍ଟ: ଯେକୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ହୋଇପାରନ୍ତି ଗିରଫ

18/03/2019 at 8:33 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୩ : ଦେଶ ଚଡି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଏବଂ ଲଣ୍ଡନରେ ଅଚିନ୍ତା ବୁଲୁଥିବା ଠକ ନୀରବ ମୋଦିକୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରୟାସ | ବ୍ରିଟେନ ଅଦାଲତ ଦ୍ୱାରା ମୋଦି ବିରୋଧରେ ଗିରଫ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି | ଯେକୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ନିରବଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିପାରେ ଲଣ୍ଡନ ପୋଲିସ |


ପିଏନବି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୧୩ ହଜାର କୋଟି ଠକେଇ କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ନୀରବ ମୋଦି | ନିଜର ଲୁକ ବଦଳାଇ ଲଣ୍ଡନରେ ଅଚିନ୍ତା ବୁଲୁଛନ୍ତି ନୀରବ | ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରେଡି କରଣର ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଛି | ଏହାପରେ ବ୍ରିଟେନ କୋର୍ଟ ମାମଲାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଗିରଫ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି |


ଗିରଫ ହେବା ପରେ ନୀରବ କୋର୍ଟରୁ ଜମାନତ ନେଇପାରିବେ କିନ୍ତୁ କୋର୍ଟର ସର୍ତ୍ତ ଅନୁସାରେ | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଭାରତରୁ ସିବିଆଇ ଏବଂ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟର ଏକ ଟିମ ଲଣ୍ଡନ ଗସ୍ତରେ ଯିବ | ସିବିଆଇ ଏବଂ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ ନୀରବ ମୋଦି ମାମଲାକୁ ଲଗାତାର ଲଣ୍ଡନ ଅଥୋରିଟି ଏବଂ ଲଣ୍ଡନରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ହାଇ କମିଶନରଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି |


ଲଣ୍ଡନ ରାସ୍ତାରେ ନୀରବ ବୁଲୁଥିବାର ଦେଖିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ବୟାନ ଜାରି କରିଥିଲା | ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପ୍ରବକ୍ତା ରାବିଶ କୁମାର କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ନୀରବ ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ | କିନ୍ତୁ ଲଣ୍ଡନ ପୋଲିସ ନୀରବଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ସେ ସଂଗେ ସଂଗେ ଭାରତ ଆସିପାରିବ ନାହିଁ | ସେଥିପାଇଁ କିଛି ପ୍ରକ୍ରିୟା ରହିଛି | ସେହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ |

   Related Posts